SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Onet z reportażem multimedialnym #Bałtyk

W czwartek w Onecie (Ringier Axel Springer Polska) premierę będzie miał reportaż multimedialny #Bałtyk. Poruszy temat Morza Bałtyckiego, nie tylko od strony walorów turystycznych, ale przede wszystkim zagrożeń ekologicznych i pomysłów na jego ochronę.

W reportażu połączono pracę dziennikarzy, fotografów, operatorów, grafików oraz informatykówArticle

Reportaż #Bałtyk powstaje w ramach projektu ENTR i akcji ekologicznej #NiechŻyjePlaneta, w której redakcje i serwisy Ringier Axel Springer Polska stale angażują się w sprawy ważne dla przyszłości Ziemi i ochrony klimatu, a także namawiają internautów do podjęcia codziennych działań proekologicznych. „Bałtyk” jest drugim projektem multimedialnym o tematyce ekologicznej, po zrealizowanym w sierpniu 2020 r. #Wysychamy, poświęconym suszy w Polsce.

W reportażu połączono pracę dziennikarzy, fotografów, operatorów, grafików oraz informatyków z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. Jego twórcami są dziennikarze Onetu: Patryk Motyka, Dawid Serafin oraz Kacper Forreiter, a także fotograf Maciej Krüger, operator Krzysztof Hautz. Lektorem jest Kacper Forreiter.

Autorzy reportażu odwiedzili polskie wybrzeże, porozmawiali z ekspertami, zasięgnęli opinii z sąsiednich państw leżących nad Morzem Bałtyckim i pokazali, z jakimi problemami mierzy się i będzie mierzyć w najbliższym czasie nasze morze.

„Morze, jakie znamy obecnie, przyszłe pokolenia mogą znać już niestety tylko z opowieści”

„Wszyscy kochamy Bałtyk. Kojarzy nam się z wakacyjnym, beztroskim czasem, jest jednym z geograficznych symboli naszego kraju. Musimy być jednak świadomi, że nasze ukochane morze zaczyna zmieniać się na naszych oczach. W naszym reportażu pytamy mądrzejszych od nas o to, czego powinniśmy się spodziewać i jak zapobiec tym niekorzystnym procesom” - mówi cytowany w komunikacie Patryk Motyka.

„Przyzwyczailiśmy się do tego, że Bałtyk, jaki znamy obecnie, jest nam dany raz na zawsze i nie trzeba się o nic martwić. Plażowanie, wakacje nad czystą wodą, spacery piaszczystą plażą to coś, czego nasze dzieci i wnuki mogą już nie doświadczyć. Warto uświadomić sobie, że nasze wybrzeże się zmienia wraz ze zmieniającym się klimatem. I to pokazujemy w naszym reportażu. Pokazujemy blaski i cienie morza, które wszystkim nam jest bliskie. Morze, jakie znamy obecnie, przyszłe pokolenia mogą znać już niestety tylko z opowieści” - dodaje Dawid Serafin.

„Mieć dostęp do morza, szczycić się tym, ale nie umieć o nie zadbać - to wstyd. Chcieliśmy więc sprawdzić, co możemy w tej kwestii zrobić. Okazało się jednak, że Bałtyk to skomplikowana sprawa, która wymaga wielowątkowego podejścia. Mam nadzieję, że choć w części udało nam się je przedstawić” – mówi Kacper Forreiter.

Reportaż dostępny będzie pod adresem Baltyk.onet.pl.

W sierpniu stronę główną Onetu odwiedziło 12,31 mln użytkowników, czyli 42,45 proc. wszystkich internautów w Polsce.

Portal w lipcu był liderem cytowalności wśród polskich mediów.

Dołącz do dyskusji: Onet z reportażem multimedialnym #Bałtyk

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl