SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Onet, TVN24 i RMF FM najbardziej opiniotwórcze. Rekordowy wynik Wirtualnemedia.pl

Onet był w marcu najbardziej opiniotwórczym medium w Polsce - wynika z raportu Instytutu Monitorowania Mediów. Powoływano się na niego ponad 4300 razy. Tuż za nim uplasowała się stacja TVN24 a na trzecim miejscu radio RMF FM. Duży wzrost liczby cytowań zanotował portal Wirtualnemedia.pl. To był także nasz najlepszy miesiąc w historii jeśli chodzi o ruch w Wirtualnemedia.pl - mieliśmy ponad 2,5 mln użytkowników i 7,5 mln odsłon.

Z raportu wynika, że najbardziej opiniotwórczym medium jest portal Onet.pl, cytowany w ubiegłym miesiącu 4304 razy. Portal jest liderem cytowań niezmiennie od dwunastu miesięcy. Tuż za nim - TVN24 ( 3148 cytowania; wzrost o cztery pozycje) i stacja RMF FM (3116 cytowań). Portal WP.pl ma pozycję czwartą, z cytowaniami na poziomie 2395. Piąta jest „Rzeczpospolita”, na którą powoływano się 2260 razy.

Ranking zamykają „Przegląd Sportowy” (797 cytowań w marcu) i TVP1 (811 cytowań) - ze skokiem aż o szesnaście pozycji w górę. W zestawieniu za marzec znalazł się też kanał TVP Info ze skokiem w górę o siedem miejsc w stosunku do lutego br.  (1603 cytowania).  W głównym rankingu, prezentującym 15 najczęściej cytowanych mediów, znalazły się trzy portale, dwie stacje radiowe, cztery telewizyjne oraz sześć tytułów prasowych.

Wśród najczęściej cytowanych tytułów prasowych pierwsze miejsce zajmuje dziennik „Rzeczpospolita” z 2260 wzmiankami. Za nią - podobnie jak w lutym br. - znalazła się „Gazeta Wyborcza” (1851 cytowań). Miejsce trzecie należy do „Super Expressu”, który w marcu cytowany był 1574 razy.

Znaczący wzrost cytowań zanotował „Forbes” (264 cytowania - trzy pozycję w górę w stosunku do lutego) i „Głos Wielkopolski (ze skokiem w górę aż o dziesięć miejsc i cyt owalnością na poziomie 160), które zamykają pierwszą dziesiątkę najbardziej opiniotwórczych tytułów prasowych.

Najbardziej opiniotwórczymi tygodnikami i dwutygodnikami marca 2020 roku, są kolejno: „Do Rzeczy” (365 cytowań) i „Newsweek”, którego w lutym nie było w pierwszej piątce, a na którego w marcu powoływano się 154 razy. Następnie na podium znalazł się tygodnik „Wprost”, który ( 131 cytowań - od 30 marca nie jest już dostępny na rynku w formie papierowej). Prawie dwukrotnie większą liczbę wzmianek zanotowano w tygodniku „Sieci”, który zamyka ranking z 99 cytowaniami.

W kategorii najbardziej opiniotwórczych miesięczników i dwumiesięczników na pierwszym miejscu - podobnie jak w lutym - uplasował się „Forbes” z łączną liczbą cytowań wynoszącą 264. Drugie miejsce – dla magazynu „Perspektywy” (liczba cytowań 48). Wzrost zanotował miesięcznik „Twój Styl” (23 cytowania), oraz „Zwierciadło” (12 cytowań).

Z kolei wśród portali internetowych - prawie same wzrosty w stosunku do lutego br. Bezapelacyjnym liderem jest Onet.pl (cytowany w marcu blisko 4304 razy), za nim Wp.pl (2395 cytowań) oraz Interia.pl (1359 razy). Na dziesiątym miejscu nowość w stosunku do ubiegłego miesiąca - Sport.pl z 223 cytowaniami.

Na portal Wirtualnemedia.pl w marcu powoływano się 668 razy.

To był także najlepszy w historii miesiąc jeśli chodzi o ruch w Wirtualnemedia.pl - mieliśmy 2,5 mln użytkowników i 7,5 mln odsłon (dane Google Analytics).

Listę najczęściej cytowanych w marcu stacji telewizyjnych otwiera TVN24 z  wyraźnym wzrostem (z 1496 w lutym do 3148 w marcu). Niżej jest TVP Info (1603 wzmianki wobec 853 w lutym br.). W pierwszej trójce znalazł się również Polsat News (1599 cytowań). Bardzo duży skok zanotowano dla TV Trwam, która z dziesiątego miejsca w lutym przeszła na miejsce szóste.

W kategorii radiowej na pierwszym miejscu w marcu - niezmiennie - RMF FM, z 3116 wzmiankami w innych mediach. Za nim uplasowało się Radio Zet (1072 wzmianki) oraz TOK FM ze skokiem w górę o dwa miejsca (stacja cytowana była w innych mediach 658 razy). Bardzo duże wzrosty występują  w przypadku Radia Kraków (452 cytowania) oraz Programu Trzeciego PR (479 cytowań). W tej kategorii wzrosty w ilości cytowań w stosunku do lutego obejmują wszystkie tytuły z rankingu.

W czołówce najbardziej opiniotwórczych mediów ekonomicznych znalazła się „Rzeczpospolita” z 2260 cytowaniami, za nią „Dziennik Gazeta Prawna” (1099 cytowań)  oraz Money.pl (676 cytowań). Pozycje całej trójki nie zmieniły się w rankingu od lutego br. Nowością tego miesiąca okazał się Forbes, który znalazł się w zestawieniu z 264 wzmiankami.

Wśród mediów regionalnych w marcu br. prym wiedzie Radio Kraków z 452 wzmiankami w innych mediach. Za nim w rankingu – notujące również bardzo duży wzrost Radio Poznań (pięć pozycji w górę w stosunku do lutego br.). Trzecie miejsce należy do „Głosu Wielkopolskiego” (160 wzmianek), a ranking zamykają „Gazeta Wrocławska” i „Gazeta Krakowska”. Każdy ze wspomnianych tytułów był cytowany częściej niż w lutym.

Analizę częstotliwości cytowań poszczególnych mediów przez inne media przeprowadzono na podstawie 41163 przekazów pochodzących z monitoringu prasy, radia i telewizji, oraz portali internetowych, w których pojawiały się nazwy mediów prasowych; portali internetowych; stacji radiowych i telewizyjnych, lub tytuły ich programów. Badanie dotyczy okresu 1-31 marca 2020 roku.

Dołącz do dyskusji: Onet, TVN24 i RMF FM najbardziej opiniotwórcze. Rekordowy wynik Wirtualnemedia.pl

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Słupki, słupki i zerowa wiarygodność.
Metodologia tych "badan" nadal niejasna. Od świtu do zmierzchu przy TV i komputerze i ani razu nie uslyszalem/przeczytalem by ktoś w marcu powoływał sie na TVN24 czy Onet. Przed kilkoma laty jeszcze zdarzało sie, teraz wcale. Onet wręcz traktuje sie jako medium śmieciowo - reklamowe troche lepiej sprawdzany przez korektę niż NaTemat. Podloczne sa może proporcjonalnie do nakładów? W sensie ze jesli duzymFakt cos tam brzdaknie o Onecie to liczy sie 10000 razy wiecej niż jakies mniejsze medium?

No nie wiem, choćby z grubsza nie jest to zupełnie wyjasnione, zatem - dla mnie - malo wiarygodne.

odpowiedź
User
Qqq
Jeśli Onet i Tvn48 są najbardziej oponiotworcze to ja nie mam wiecej zadnych pytan....
odpowiedź
User
Co bylo nie tak?
Co sie nie spodobalo , ze niewulgarny, nikogo nie obrazajacy, a pytajacy jedynie o metodologie badan, komentarz został usunięty?
To czesta praktyka?
odpowiedź