SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Open Finance za ponad 200 mln zł kupuje Home Brokera

Spółka pośrednictwa finansowego Open Finance podpisała warunkowe umowy zakupu 100% akcji Home Broker, firmy doradczej działającej na rynku nieruchomości. Wartość transakcji, w przypadku jej dojścia do skutku, wyniesie co najmniej 200 mln zł, poinformowano w komunikacie.

„Akwizycja ma na celu wzmocnienie pozycji spółki, jako niekwestionowanego lidera na rynku doradztwa finansowego w Polsce" – czytamy w komunikacie.

„Ta akwizycja to kolejny etap realizacji celów, jakie wyznaczyliśmy sobie przy IPO oraz wzmocnienie naszej pozycji w segmencie doradztwa finansowego" – powiedział Krzysztof Spyra, prezes Open Finance. Według niego, celem Open Finance to stworzenie jednej z  wiodących firm doradztwa finansowego i nieruchomościowego w Europie, a przejęcie Home Brokera to kolejny krok ku jego realizacji.

Po akwizycji firma będzie miała łącznie 1231 doradców finansowych, 480 doradców nieruchomościowych i 157 oddziałów.

W pierwszej połowie 2011 roku łączna wartości sprzedanych przez Open Finance i Home Broker produktów kredytowych osiągnęła poziom 4,6 mld zł (54% udziałów w rynku), natomiast wartość sprzedanych produktów inwestycyjnych wyniosła 3,3 mld zł (93% udziałów w rynku). Home Broker pośredniczył również w 4,4 tys. transakcji na rynku nieruchomości o wartości 1,2 mld zł.

W tym okresie zysk netto Open Finance wyniósł 42,4 mln zł, a Home Brokera 8,7 mln zł.

Pod koniec sierpnia Open Finance podtrzymał plan wypłaty dywidendy z zysku za 2011 rok, jeśli nie zrealizuje celów akwizycyjnych.

W lutym tego roku Open Finance, spółka z grupy Getin Noble Banku, podpisała z Link4 TU przedwstępną umowę kupna Link4 Life Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie. Uzyskana w wyniku transakcji licencja posłużyła do utworzenia Open Life.

Dołącz do dyskusji: Open Finance za ponad 200 mln zł kupuje Home Brokera

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl