SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Opłaty od reklam zewnętrznych mają trafiać do budżetów gmin

Rady gmin będą mogły uchwalać opłaty reklamowe od umieszczanych na ich terenach tablic lub urządzeń reklamowych - takie rozwiązanie przewiduje projekt nowelizacji ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego.

shutterstock.com Article

Pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego, odbyło się wczoraj, 22 września w Sejmie. Przedstawili go jego autorzy, posłowie Platformy Obywatelskiej. Uzasadnili, że 11 września br. w życie weszła nowelizacja ustaw związanych ze wzmocnieniem narzędzi ochrony krajobrazu, która przewiduje m.in. możliwość wprowadzenia przez gminy opłat reklamowych w drodze uchwał rad gmin. Jednak nie zawarto tam informacji, czyim dochodem mają być wpływy z opłaty reklamowej.

Projekt nowelizacji zgłoszony przez PO miałby to doprecyzować - w ustawie o dochodach jednostek samorządu terytorialnego należy zwiększyć katalog możliwych dochodów. Ma w nim pojawić się opłata reklamowa, której teraz tam nie ma.

Ministerstwo Finansów w projekcie stanowiska rządu dotyczącego zmian (nie został on jeszcze przyjęty przez rząd) pozytywnie ocenił propozycję nowelizacji ustawy. Zgodnie z projektem zmiana ma wejść w życie 14 dni od ogłoszenia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Opłaty od reklam zewnętrznych mają trafiać do budżetów gmin

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl