SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Opole '2006: polskie piosenki na przystankach autobusowych

Od 29 maja na wiatach autobusowych w 10 największych miastach Polski będzie można usłyszeć polskie przeboje.

Jest to element kampanii, jaką TVP prowadzi w ramach promocji tegorocznego festiwalu piosenki w Opolu.

„Śpiewające wiaty” pojawią się w Bytomiu, Katowicach, Zabrzu, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Gdańsku, Gdyni, Warszawie i Wrocławiu. W godzinach od 7.00 - 21.00 pod wiatami będzie można usłyszeć piosenki wykonawców, biorących udział w konkursie „Superjedynki” w kategorii „Przebój Roku”: Kasia Cerekwicka "Na kolana", Goya "Smak słów", Urszula "Dziś już wiem", Reni Jusis "Kilka prostych prawd", Kasia Kowalska "Domek z kart", Andrzej Piaseczny "Z głębi duszy". W przerwach między nimi, lektor informować będzie o konkursie „Superjedynek”, którego rozstrzygnięcie nastąpi pierwszego dnia festiwalu w Opolu.

Szeroka kampania zewnętrzna, promująca tegoroczny 43. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, rozpoczęła się 15 maja w całej Polsce. Na 1200 billboardach, ponad 100 autobusach i 600 przystankach autobusowych pojawiły się plakaty z hasłem „Cała Polska śpiewa”. Kampania prowadzona jest również w Internecie i potrwa do 4 czerwca. Muzykę pod wiatami będzie można usłyszeć do 3 czerwca.

43. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu rozpocznie się w piątek 2 czerwca koncertem „Superjedynek” oraz recitalem laureatów konkursu „Debiuty 2006”. W sobotę 3 czerwca widzowie zobaczą koncert „Premiery Gwiazd”, w którym znani wykonawcy zaprezentują swoje nowe, nieznane jeszcze utwory oraz galę finałową przeglądu twórczości kabaretowej „Kataryniarze” z udziałem najlepszych polskich kabaretów.
Kabaret powróci także w niedzielę 4 czerwca w koncercie wyreżyserowanym przez Olgę Lipińską „101 lat kabaretu”. Wydarzeniem Festiwalu będzie koncert jubileuszowy „Świat w obłokach", w którym znani wykonawcy zaśpiewają najsłynniejsze przeboje Marka Grechuty.

Dołącz do dyskusji: Opole '2006: polskie piosenki na przystankach autobusowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl