SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Optimus łączy się z CD Projekt Red

Optimus przyjął plan połączenia się ze spółką zależną CD Projekt Red, poinformowała firma. Celem połączenia jest uproszczenie struktury grupy kapitałowej; wcześniej przedstawiciele spółki informowali, że zostanie ona przemianowana właśnie nas CD Projekt Red.

"Celem połączenia Optimus CD Projekt Red jest uproszczenie struktury grupy kapitałowej. W opinii zarządu spółki przejmującej połączenie tych podmiotów wpłynie na usprawnienie modelu zarządzania, pozwoli na maksymalizację zysków oraz na redukcję kosztów finansowych związanych z funkcjonowaniem grupy. Planowane połączenie nastąpi [...] przez przeniesienie całego majątku spółki przejmowanej na spółkę przejmującą (połączenie przez przejęcie) bez podwyższenia kapitału zakładowego spółki przejmującej oraz bez wymiany udziałów" - czytamy w komunikacie.

Grupa informowała w czerwcu, że planuje zmianę nazwy z Optimus na CD Projekt Red (odpowiednią decyzję podjęło już walne zgromadzenie). Wcześniej zakładano, że zostanie ona zmieniona na CD Projekt. CD Projekt Red to producent gier komputerowych "Wiedźmin", CD Projekt zajmuje się dystrybucją m.in. gier komputerowych i filmów. Do grupy należy jeszcze Gog.com Ltd, który zajmuje się elektroniczną dystrybucją gier.

"Obecnie na warszawskiej giełdzie notowana jest spółka holdingowa, w której nie jest prowadzona żadna działalność operacyjna. Chcemy, aby ta sytuacja się zmieniła. Działalność prowadzona przez CD Projekt Red Sp. z o.o. jest szczególnie istotna dla grupy, a sam CD Projekt Red, jako producent 'Wiedźmina', jest najbardziej rozpoznawalną spółką z naszej grupy na świecie" – powiedział prezes Adam Kiciński, cytowany w komunikacie.

Optimus miał 4,13 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2011 roku . Skonsolidowane przychody wyniosły 15,76 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Optimus łączy się z CD Projekt Red

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl