SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Optimus po przejęciu przez AB wróci jako sieć IT

Grupa AB kupiła część praw do marki Optimus. Będzie pod nią oferować zarówno komputery, serwery i systemy digital signage, jak też sieć franczyzową dla małych i średnich integratorów IT.

Grupa AB wyjaśnia, że zleciła firmie zewnętrznej badania marketingowe, które pokazały, że Optimus nadal jest postrzegany jako kultowa marka polskiego sektora nowych technologii, wywołuje pozytywne skojarzenia i darzona jest uznaniem ze względu na pozycję, którą zajmowała w przeszłości.

- Na decyzję o zakupie części praw do Optimus złożyło się wiele czynników. Przede wszystkim, wykorzystaliśmy szansę na nabycie praw do marki, za którą stoi ogromny potencjał biznesowy i marketingowy. Nie bez znaczenia jest również to, że Optimus działał także na rynku integratorskim. Chcieliśmy wykorzystać siłę tego brandu, a dodając do tego naszą wiedzę i ponad 20-letnie doświadczenie na rynku IT wyznaczyć nowe kierunki rozwoju tej kultowej marki - uzasadnia Andrzej Przybyło, prezes Grupy AB.

Optimus został założony przez Romana Kluskę w 1988 roku. Firma zajmowała się głównie produkcją komputerów, stworzyła też portal Onet.pl, odsprzedany 2001 roku Grupie ITI. W latach 1994-2006 była notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych, a w 2011 roku po fuzji z CD Projekt Investment zniknęła z rynku.

Grupa AB pod marką Optimus będzie oferować m.in. serwery, komputery osobiste i przemysłowe oraz systemy digital signage. Ponadto zamierza zbudować sieć franczyzową dla małych i średnich integratorów IT, która pozwoli im na zwiększenie udziału w rynku niedostępnych wcześniej dla nich przetargów i projektów informatycznych, m.in. w sektorze administracji publicznej, edukacji, ochrony zdrowia, służbach mundurowych i przedsiębiorstw.

W ramach współpracy franczyzowej przedsiębiorcy będą mogli  liczyć na wsparcie finansowe, m.in. korzystne pożyczki na realizację projektów informatycznych czy leasing całości projektu, a także specjalne warunki handlowe, ubezpieczeniowe oraz usługi logistyczne. Otrzymają również wsparcie w działaniach informacyjnych i marketingowych skierowanych do klientów końcowych. Możliwe też będzie współdzielenie kompetencji uczestników sieci w zaawansowanych projektach informatycznych. W zamyśle powstanie sieć firm, których siłą będzie posiadanie szerokiego wachlarza kompetencji dostępnych do tej pory jedynie największym integratorom.

Na potrzeby rozwoju tej sieci - i całej marki Optimus - Grupa AB powołała firmę Optimus.

Dołącz do dyskusji: Optimus po przejęciu przez AB wróci jako sieć IT

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl