SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Optimus po przejęciu przez AB wróci jako sieć IT

Grupa AB kupiła część praw do marki Optimus. Będzie pod nią oferować zarówno komputery, serwery i systemy digital signage, jak też sieć franczyzową dla małych i średnich integratorów IT.

Optimus po przejęciu przez AB wróci jako sieć IT

Grupa AB wyjaśnia, że zleciła firmie zewnętrznej badania marketingowe, które pokazały, że Optimus nadal jest postrzegany jako kultowa marka polskiego sektora nowych technologii, wywołuje pozytywne skojarzenia i darzona jest uznaniem ze względu na pozycję, którą zajmowała w przeszłości.

- Na decyzję o zakupie części praw do Optimus złożyło się wiele czynników. Przede wszystkim, wykorzystaliśmy szansę na nabycie praw do marki, za którą stoi ogromny potencjał biznesowy i marketingowy. Nie bez znaczenia jest również to, że Optimus działał także na rynku integratorskim. Chcieliśmy wykorzystać siłę tego brandu, a dodając do tego naszą wiedzę i ponad 20-letnie doświadczenie na rynku IT wyznaczyć nowe kierunki rozwoju tej kultowej marki - uzasadnia Andrzej Przybyło, prezes Grupy AB.

Optimus został założony przez Romana Kluskę w 1988 roku. Firma zajmowała się głównie produkcją komputerów, stworzyła też portal Onet.pl, odsprzedany 2001 roku Grupie ITI. W latach 1994-2006 była notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych, a w 2011 roku po fuzji z CD Projekt Investment zniknęła z rynku.

Grupa AB pod marką Optimus będzie oferować m.in. serwery, komputery osobiste i przemysłowe oraz systemy digital signage. Ponadto zamierza zbudować sieć franczyzową dla małych i średnich integratorów IT, która pozwoli im na zwiększenie udziału w rynku niedostępnych wcześniej dla nich przetargów i projektów informatycznych, m.in. w sektorze administracji publicznej, edukacji, ochrony zdrowia, służbach mundurowych i przedsiębiorstw.

W ramach współpracy franczyzowej przedsiębiorcy będą mogli  liczyć na wsparcie finansowe, m.in. korzystne pożyczki na realizację projektów informatycznych czy leasing całości projektu, a także specjalne warunki handlowe, ubezpieczeniowe oraz usługi logistyczne. Otrzymają również wsparcie w działaniach informacyjnych i marketingowych skierowanych do klientów końcowych. Możliwe też będzie współdzielenie kompetencji uczestników sieci w zaawansowanych projektach informatycznych. W zamyśle powstanie sieć firm, których siłą będzie posiadanie szerokiego wachlarza kompetencji dostępnych do tej pory jedynie największym integratorom.

Na potrzeby rozwoju tej sieci - i całej marki Optimus - Grupa AB powołała firmę Optimus.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Optimus po przejęciu przez AB wróci jako sieć IT

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl