SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Opus B z 7,2 mln zł zysku, wpływy 62 proc. w górę

Agencja reklamowa Opus B w ub.r. osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 62,5 proc. do 18,15 mln zł, a jej zysk netto zwiększył się prawie trzykrotnie - z 2,85 do 7,22 mln zł.

Article

W ub.r. agencja Opus B kontynuowała obsługę wielu wcześniejszych klientów, m.in. Hortexu, dla którego przygotowywała kampanie mrożonek z Mateuszem Gesslerem w roli głównej. Rozszerzyła też współpracę z firmą o markę wody mineralnej Jurajska, której ambasadorką marketingową została Agnieszka Radwańska.

Ponadto agencja przygotowała serię reklam elektromarketów Neonet z udziałem Joanny Krupy, Michela Morana, Krzysztofa Ibisza i Zygmunta Chajzera, kilka akcji marketingowych wafli Familijne (produkowanych przez Colian), a także reklamy sieci sklepów Aldi, oczyszczaczy powietrza Stadler Form oraz kosmetyków Iwostin Pure Balance.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Koszty operacyjne Opus B kwotowo zwiększyły się dwa razy mniej niż przychody - o 37,9 proc., z 8,5 do 11,72 mln zł. Przesądził o tym wzrost kosztów usług obcych z 5,63 do 8,93 mln zł.

Natomiast wydatki na wynagrodzenia zmniejszyły się z 2,05 do 2 mln zł, na zużycie materiałów i energii - ze 170,5 do 156,1 tys. zł, a na amortyzację - z 90,2 do 68,1 tys. zł.

7,2 mln zł zysku na dywidendę

Zysk sprzedażowy agencji poszedł w górę z 2,67 do 6,43 mln zł. Inne wyniki rentowności poprawił jeszcze wzrost pozostałych wpływów operacyjnych z 245,9 do 763,4 tys. zł, wynikający głównie z umorzenia w połowie ub.r. spłaty 752,8 tys. zł otrzymanej rok wcześniej pożyczki od Polskiego Funduszu Rozwoju w ramach tzw. tarczy finansowej.

Opus B osiągnęła w ub.r. 7,22 mln zł zysku brutto i netto, wobec 2,85 mln zł w 2020 roku. Cały zeszłoroczny zysk netto zostanie wypłacony wspólnikom agencji: Bogumił Budzik ma 60 proc. jej udziałów, a Joanna Kozłowska-Miroch i Klaudia Cieślak - po 20 proc.

Dołącz do dyskusji: Opus B z 7,2 mln zł zysku, wpływy 62 proc. w górę

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
F
Firma ktora ma 7+ milionow zysku i obnizyla wynagrodzenia/zmniejszyla koszty dostaje zwrot 700+k tarczy finansowej. LOL
odpowiedź
User
reklamiarze oldfashioned
dziady
odpowiedź