SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orange - 12,5 mln abonentów

Przychody Centertela wzrosły o 17,3% do 7,53 mld zł w 2006 r.

Przychody PTK Centertel, operatora sieci Orange, wyniosły w 2006 roku 7.532 mln zł wobec 6.424 mln zł rok wcześniej, poinformowała TP SA, posiadająca 100% udziałów w operatorze, w komunikacie we wtorek. Liczba klientów wzrosła o 26,2% do 12,5 mln osób wobec planowanych 12,0 mln klientów. W 2007 roku TP SA oczekuje, że liczba klientów telefonii komórkowej przekroczy 13,5 mln osób.

Spółka podała, że Centertel odnotował w 2006 roku rekordową liczbę aktywacji netto - liczba klientów wzrosła w całym roku o 2,6 mln.

Liczba klientów pre-paid wzrosła w ub. roku o 31% do 7,7 mln, zaś liczba klientów abonamentowych (post-paid) zwiększyła się o 19% do 4,8 mln, podała TP SA w prezentacji przygotowanej na telekonferencję.

Sieć Orange miała 34,1% udziału w rynku na koniec 2006 roku, podała TP SA, powołując się na dane Głównego Urzędu Statystycznego (GUS).

„Wskaźnik pokrycia dla sieci UMTS zwiększył się na koniec 2006 roku do 17%. W grudniu wprowadzono na zasadach komercyjnych usługi High Speed Downlink Packet Access (HSDPA), co stwarza podstawy do dalszego poszerzenia oferty usług kontentowych” - podano w komunikacie TP SA.

Telekom podkreśla, że w IV kw. ub. roku pojawiły się dwa czynniki wpływające na wielkość przychodów, które w 2007 roku będą nadal oddziaływać na wyniki finansowe.

„Obniżenie opłat za zakończenie połączeń w sieciach komórkowych (MTR) uzgodnione przez operatorów w czwartym kwartale - wraz ze zmianą ofert cenowych, spowodowało spadek średnich przychodów na abonenta (ARPU) o 8,7% w skali roku. Jednocześnie, średni ruch (czas połączeń na abonenta w minutach - MOU) wzrósł o ponad 17% (rok do roku)” - głosi komunikat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orange - 12,5 mln abonentów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl