SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orange buduje dwie farmy wiatrowe

Orange Polska rozpoczął pod Poznaniem budowę dwóch własnych farm wiatrowych. Konstrukcje rozpoczną pracę z początkiem 2021 roku i mają zaspokoić 10 proc. rocznego zapotrzebowania operatora na energię elektryczną.

Article

Informując o rozpoczęciu nowej proekologicznej inwestycji Orange Polska poinformował, że w każdym roku Grupa Orange emituje na świecie 1,5 mln ton CO2. Z tego na Orange Polska przypada aż jedna trzecia. Według operatora to prosta konsekwencja polskiej struktury produkcji energii opartej na węglu, którego spalanie emituje ogromne ilości gazów cieplarnianych.

Dwie nowe farmy

Dwie, całkiem nowe farmy wiatrowe powstają na potrzeby Orange Polska w okolicach Poznania. Zgodnie z planem rozpoczną one pracę 1 stycznia 2021 r. i dostarczą 50 GWh rocznie. To prawie 10 proc. rocznego zapotrzebowania firmy na energię. Wiatraki buduje firma WPD.

Czytaj także: Orange: pełna lista smartfonów 5G działających w sieci, najpopularniejsze modele Samsunga i Xiaomi

Orange zaznacza, że dzięki długoletniej umowie z firmą Enefit zielona energia będzie dostarczana z wybudowanych na potrzeby Orange Polska turbin wiatrowych do blisko 18 tys. punktów na terenie całego kraju.

Chodzi o serwerownie, stacje bazowe telefonii komórkowej, szafy dostępowe czy biura oraz punkty obsługi klienta. Współpraca z Enefit rozpocznie się z początkiem 2021 r. w ramach modelu opartego na rozliczeniach bilansujących. Firma dostarczy łącznie 510 GWh energii rocznie, pozyskanych z rynku energii oraz źródeł odnawialnych. Oznacza to, że od nowego roku usługi dostarczane klientom będą wiązały się z mniejszymi emisjami dwutlenku węgla do atmosfery.

W trzecim kwartale br. Orange Polska wypracował przychody w kwocie 2,8 mld złotych, po spadku o 2,7 proc. rok do roku. Zysk EBITDA wyniósł 742 mln zł po uwzględnieniu kosztów leasingu (EBITDAaL). Liczba klientów pakietów konwergentnych wyniosła ponad 1,4 mln, a użytkowników z usług telewizyjnych - 1 mln użytkowników. Firma planuje w II kw. 2021 roku przedstawić aktualizację strategii.

Czytaj także: Orange w świątecznej kampanii zaprasza do wyzwania (wideo)

Dołącz do dyskusji: Orange buduje dwie farmy wiatrowe

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl