SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orange Finanse wprowadza mobilne płatności NFC (wideo)

Klienci mobilnego banku Orange Finanse mogą korzystać z płatności zbliżeniowych telefonem komórkowym. Pozwala na to integracja karty bankowej z kartą SIM telefonu oraz zainstalowaną w nim aplikacją mobilną.

Article

Dostępne dla klientów Orange finanse rozwiązanie pozwala na płatności smartfonem wyposażonym w moduł NFC i system Android.

Zapłata odbywa się podobnie jak zwykłą kartą zbliżeniową, z tym że dzięki zastosowaniu aplikacji mobilnej zainstalowanej w telefonie, klienci mogą wybierać sposób płacenia w jednym z dwóch trybów: automatycznym (karta ustawiona jako domyślna - umożliwia wybranie jednej karty do dokonywania płatności zbliżeniowych telefonem, bez konieczności uruchamiania aplikacji) lub manualnym (do wykonania każdej płatności wymaga uruchomienia aplikacji mobilnej w telefonie, wybrania karty z listy oraz dotknięcia przycisku "Zapłać").

Powyższe ustawienia można samodzielnie zmieniać w aplikacji mobilnej zainstalowanej w telefonie. W obu przypadkach transakcje, których wartość przekracza 50 zł, wymagają potwierdzenia PIN-em wpisywanym na terminalu płatniczym – analogicznie jak przy płaceniu plastikową kartą zbliżeniową.

Aby skorzystać z oferty płatności mobilnych w Orange Finanse trzeba posiadać telefon NFC z systemem Android. kartę SIM NFC wydaną przez Orange, aplikację mobilną Orange Finanse wspierającą NFC (nowa wersja dostępna w Google Play) oraz włączoną transmisję danych w telefonie.

W przypadku obecnych klientów bankowości mobilnej Orange Finanse (blisko 50 tys.), uruchomienie płatności zbliżeniowych w telefonie - po pobraniu i zainstalowaniu nowej wersji aplikacji mobilnej - sprowadza się do trzech kroków. Najpierw należy wybrać opcję "Zapłać NFC" z menu głównego lub pulpitu aplikacji Orange Finanse (ekran zamawiania karty otworzy się automatycznie; na tym etapie można wybrać rachunek, do którego zostanie wydana karta). Po zamówieniu karty rozpocznie się etap "ładowania danych" karty, który trwa z reguły od kilku do kilkunastu minut. Z kolei po otrzymaniu SMS-em powiadomienia o zakończonym wgrywaniu karty, należy ją aktywować i nadać własny PIN.

Natomiast jeśli chodzi o osoby, które nie mają konta Orange Finanse, mogą one je założyć w salonach Orange, a następnie wybrać telefon z funkcją NFC, do którego otrzymają kartę SIM NFC. W salonach operatora można także dokonać wymiany karty SIM na kartę SIM NFC niezbędną do korzystania z usługi.

Z kolei klienci, którzy chcą założyć konto bez wizyty w salonie, mogą zrobić to za pomocą formularza na stronie orangefinanse.com lub aplikacji mobilnej pobranej z Google Play czy App Store. Lista telefonów zgodnych z usługą znajduje się na stronie orange.pl/nfcpass, a wybrany telefon można kupić na stronie orange.pl/klienci_ind/telefony.

Dołącz do dyskusji: Orange Finanse wprowadza mobilne płatności NFC (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl