SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Orange Polska rusza z komercyjnym pilotażem LTE-M

Orange Polska poinformował, że w Warszawie, Gliwicach, Mysłowicach i Tarnowie ruszył pilotaż komercyjnego wykorzystania technologii LTE-M, pozwalającej budować Internet Rzeczy (IoT) w oparciu o sieć 4G.

Article

Grupa Orange wybrała LTE-M do komercyjnego wdrożenia jako jedną z wiodących technologii transmisji danych na potrzeby masowej obsługi urządzeń Internetu Rzeczy. Operator podkreśla, że rozwiązanie to, działające w oparciu o sieć 4G, w zakresie IoT spełnia wymagania stawiane przed siecią 5G.

Orange podaje, że LTE-M pozwala obsługiwać dużą liczbę urządzeń w ramach pojedynczej stacji bazowej, zapewnia minimalne zużycie prądu przekładające się na większą żywotność urządzenia, pozwala kontaktować się z urządzaniami w trudnych warunkach (piwnicach, studzienkach itp.), a także wspiera pełną mobilność wykorzystywanych urządzeń, pozwalając m.in. na ich obsługę w roamingu, monitoring w czasie rzeczywistym oraz wykorzystanie transmisji głosu poprzez VoLTE. Według operatora, LTE-M ma w porównaniu z innymi technologiami IoT większy potencjał rozwojowy.

- Otwieramy dla Orange Polska nowy rynek, który w nadchodzących latach może się okazać bardzo dochodowy. Doskonalimy i rozwijamy naszą sieć, aby sprostała dynamicznym zmianom technologicznym i rosnącym wymaganiom klientów - powiedział Maciej Zengel, dyrektor strategii sieci i infrastruktury mobilnej w Orange Polska.

Orange zaprasza do współpracy mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, w tym start-upy realizujące projekty Smart city, Smart home, Smart car, Smart industry, Smart building, Assets tracking, Smart Metering, Smart Health itp. W ramach współpracy operator umożliwi także testy rozwiązań opartych o inne technologie dostępowe. Uczestnicy tej inicjatywy będą mieli do dyspozycji ekspertów, systemy, technologie i laboratoria Orange wspierające tworzenie nowych rozwiązań. Wypracowane produkty i usługi będą testowane i rozwijane z wykorzystaniem urządzeń oraz platformy Orange Live Object IoT. Startupy zostaną zaproszone do akceleracji w ramach programu Orange FAB.

- Obecna edycja poświęcona jest Internetowi Rzeczy. Szczegóły ogłosimy podczas spotkania 20 czerwca, zgłoszenia będą przyjmowane do 10 września, a niedługo potem rozpocznie się etap akceleracji czyli dopracowywania i testowania najlepszych projektów - powiedział Sebastian Grabowski, dyrektor IoT i zaawansowanych technologii w Orange Polska.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orange Polska rusza z komercyjnym pilotażem LTE-M

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing