SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orange ma milion klientów światłowodu

Liczba klientów korzystających ze światłowodu właśnie osiągnęła milion – informuje Orange Polska. Zwiększa się także zasięg usługi, która dociera już do ponad 5,8 mln gospodarstw domowych. Do końca 2024 roku te liczby mają wzrosnąć sześciokrotnie.

Article

Klienci światłowodowego internetu to w zdecydowanej większości użytkownicy Orange Światłowodu, ale także ok. 50 tysięcy klientów innych operatorów, którzy oferują im swoje usługi na bazie sieci Orange Polska. Jak informuje sieć, użytkownicy światłowodowego internetu często decydują się na cały zestaw usług. Prawie 60 proc. z nich korzysta z Orange Love, czyli pakietu usług stacjonarnych i mobilnych dla całej rodziny w korzystnej cenie.

Od 2015 roku w rozwój sieci światłowodowej Orange zainwestował blisko cztery mld zł. Zasięg Orange Światłowodu to zarówno sieć wybudowana przez operatora, jak i łącza dostępne dzięki współpracy z kilkudziesięcioma firmami posiadającymi sieci FTTH. Wybudowane przez Orange światłowody są udostępniane też na rynku hurtowym innym operatorom. Rozwój takiej współpracy międzyoperatorskiej to element ogłoszonej w ubiegłym roku strategii .Grow.

Spółka podkreśla, że jej ambicją jest sześciokrotny wzrost liczby hurtowych klientów światłowodowych do końca roku 2024. Dalsze zwiększanie dostępności usług światłowodowych ma być realizowane głównie w oparciu o współpracę z innymi operatorami, w tym z operatorem hurtowym Światłowód Inwestycje.

W trzecim kwartale br. Orange Polska osiągnął 791 mln zł zysku EBITDA (po uwzględnieniu kosztów leasingu), o 6,6 proc. więcej niż przed rokiem. Baza kart SIM operatora w trzecim kwartale zwiększyła się o 543 tys. netto do 16,59 mln na koniec września br. Na koniec września 871 tys. klientów korzystało z oferty konwergentnej Orange Love z telewizją, czyli o 8 tys. mniej niż w drugim kwartale. Wszystkich użytkowników Orange Polska korzystających z pakietów łączonych było 1,531 mln (wzrost o 14 tys. w trzecim kwartale).

Dołącz do dyskusji: Orange ma milion klientów światłowodu

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
JoJo
Milion klientów światłowodu to nic, to wstyd w dzisiejszych czasach! Sama czekam i czekam i doczekać się nie mogę. Rośnie jedynie ilość telefonów od handlowców Orange, którzy chcą mi sprzedać jakieś mało znaczące usługi ale światłowodu już nie pomimo że kable leży pod moją bramą. A przepraszam , jak mam korzystać z tych usług skoro prędkość mojej Neostrady ledwo dobija do 3 MB na sekundę ? :-) Oto jest biznes po polsku.

odpowiedź
User
Polska ABC
Tylko co z tego jak w większości mniejszych miejscowości jak nie było dostępu do światłowodu tak nie ma . Ciągle słyszymy o walce z w wykluczeniem cyfrowym na terenie małych miast i wsi a najwięksi operatorzy jak Orange , Netia itp pewnie rozbudowują sieć we Wrocławiu , Warszawie , Krakowie a tak btw często można przeczytać reklamę specjalna ofert6a dla Warszawy a dlaczegoż tylko dla Warszawy ? !
odpowiedź