SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Orange: mobilny internet do 42 Mb/s w Warszawie i Gdańsku

Sieć Orange zaoferowała usługi mobilnego internetu do 42 Mb/s w technologii HSPA+ DC na terenie Warszawy i Gdańska. W najbliższych tygodniach mają do nich zyskać dostęp mieszkańcy kolejnych miast.

Orange: mobilny internet do 42 Mb/s w Warszawie i Gdańsku

Usługi w technologii HSPA+ DC są dostępne na 150 stacjach bazowych na terenie Warszawy i 115 na terenie Gdańska. Trwają też prace techniczne związane z uruchamianiem HSPA+ DC na kolejnych stacjach bazowych, dzięki którym do końca miesiąca w zasięgu znaleźć ma się cały obszar stolicy oraz Trójmiasta.

Oprócz uruchomienia HSPA+ DC w nowych miastach, zwiększono zasięg w miejscach, gdzie była dostępna w I kwartale 2011 r. - w okolicach Szczecina, Poznania, Wrocławia, Krakowa i w Aglomeracji katowickiej uruchomiono 215 nowych lokalizacji.

Orange zapowiada również, że w ciągu najbliższych tygodni w zasięgu HSPA+ DC znajdą się również Łódź, Bydgoszcz, Toruń, Lublin oraz Białystok. W kolejnych etapach technologia ma zostać udostępniona m.in. w Koszalinie, Słupsku, Elblągu, Suwałkach, Gorzowie Wlkp., Zielonej Górze, Płocku, Radomiu, Kaliszu, Wałbrzychu, Kielcach, Tarnowie, Rzeszowie, Bielsku-Białej oraz pozostałych miastach i miejscowościach będących obecnie w zasięgu sieci 3G.

Od lipca do grudnia 2011 r. zasięg HSPA+ DC w Orange ma zwiększyć się z 18,4 proc. do ok. 60 proc. populacji kraju.

Z dostępu do internetu w technologii HSPA+ DC bez ograniczeń prędkości mogą korzystać wszyscy użytkownicy usług mobilnego internetu: Orange Free, Business Everywhere i Orange Free na kartę, niezależnie od opcji wykupionej usługi. Jedynym warunkiem pełnego wykorzystania jej możliwości jest posiadanie sprzętu zdolnego do transmisji danych z prędkością do 42 Mb/s – modemu, telefonu lub laptopa. W ofercie Orange Free dla klientów indywidualnych oraz Business Everywhere dla firm są dostępne modemy HSPA+ DC - Huawei E372. Można je kupić za 1 zł, z abonamentem za 39 zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orange: mobilny internet do 42 Mb/s w Warszawie i Gdańsku

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
gratulacje!!!
8 8
odpowiedź
User
Julia
Orange co jakiś czas zwiększa swój zasięg technologi HSPA+DC co jest ogromnym plusem. Teraz wprowadzili chyba też pakiet MB w roamingu (tzn. mam na myśli "Ekstra Nagrody" w planach optymalnych), tak więc wygląda na to, że pojawia się coraz więcej możliwości.
8 8
odpowiedź