SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orange na łączach Inei zaoferuje Orange Światłowód kolejny 550 tys. gospodarstwom domowym

Orange Polska rozszerzył umowę ze spółką Inea o dostępie do sieci światłowodowej Fiberhost. Dostęp dotyczy sieci wybudowanych w ramach trzeciego konkursu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC3) i obejmie kolejnych 550 tys. gospodarstw domowych w kraju. Pierwsi klienci zaczną korzystać z usług w nowych sieciach jeszcze w lipcu br.

Article

Rozszerzona umowa oznacza to, że - korzystając z otwartej sieci światłowodowej, udostępnianej przez Inea pod marką Fiberhost - usługi Orange Polska będą dostępne dla ponad miliona użytkowników.

Współpraca spółki Inea i Orange w zakresie otwartych sieci światłowodowych rozpoczęła się w 2017 roku. Wtedy operator uzyskał dostęp do sieci komercyjnych, czyli budowanych ze środków własnych INEA. Dwa lata później rozszerzono współpracę o infrastrukturę budowaną w ramach pierwszego i drugiego konkursu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Teraz podpisana została kolejna umowa, na sieci powstające w ramach trzeciego konkursu POPC.

- Orange to pierwszy operator w kraju, z którym ponad trzy lata temu rozpoczęliśmy współpracę w modelu open access. Dziś z naszych usług hurtowych na otwartej sieci Fiberhost korzystają zarówno ogólnopolscy jak i lokalni dostawcy usług, oferując klientom usługi detaliczne na najwyższym poziomie. Cieszy nas duże zainteresowanie oferowaniem usług na sieciach powstających w ramach trzeciego konkursu POPC. Pierwsi klienci Orange Polska będą mogli skorzystać z usług operatora na nowych sieciach już w lipcu - zapowiada Michał Bartkowiak, prezes Inea.

- W zasięgu naszej oferty światłowodowej jest już 4,6 mln gospodarstw domowych. Zwiększanie jej dostępności realizuje jeden z kluczowych punktów naszej strategii. Dzięki współpracy z beneficjentami POPC możemy udostępniać Orange Światłowód w miejscach, gdzie nie realizujemy inwestycji własnych. Cieszę się, że robimy kolejny biznesowy krok w kontynuowaniu współpracy z Inea, wspólnie pracując nad ulepszaniem procesów oraz poprawianiem jakości obsługi klientów - skomentował z kolei Piotr Jaworski, członek zarządu ds. sieci i technologii Orange Polska.

Dzięki wszystkim podpisanym umowom Orange Polska uzyskał dostęp do niemal całej otwartej sieci światłowodowej pod marką Fiberhost, która zasięgiem obejmie docelowo ponad milion gospodarstw domowych w całej Polsce. Inea pod marką Fiberhost świadczy usługi hurtowe dla lokalnych i ogólnopolskich dostawców telekomunikacyjnych. Sieć jest także dostawcą internetu światłowodowego, telewizji, telefonii oraz usług profesjonalnych dla biznesu i data center.

Orange Polska w pierwszym kwartale br. wypracował przychody w wysokości ponad 2,8 mld zł. Wskaźnik EBITDA po uwzględnieniu kosztów leasingu (EBITDA al) wyniósł 676 mln - o 6 proc. więcej niż rok temu. Spółka zyskała 44 tysiące nowych klientów światłowodu i 105 tysięcy klientów abonamentowych usług mobilnych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orange na łączach Inei zaoferuje Orange Światłowód kolejny 550 tys. gospodarstwom domowym

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl