SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

16 wersji TVP3 na liście kanałów Orange. Jedna z nich w jakości HD

Platforma cyfrowa Orange zaktualizowała swoją listę kanałów na dekoderach IPTV. Pozycje 901-916 zajmują teraz wszystkie wersje TVP3. Na 915 pozycji jest dostępny kanał TVP3 Warszawa HD. Dostępu do wszystkich kanałów regionalnych TVP nie mają nadal odbiorcy satelitarni Orange.

Ident kanału TVP3 Article

Kanał TVP Warszawa HD wystartował w lutym i Telewizja Polska dąży do jego obecności w mazowieckich sieciach kablowych, a także emisji satelitarnej. Do niedawna był dostępny w MUX-6 naziemnej telewizji cyfrowej, ale emisję zakończono w związku ze startem TVP Nauka.

Nadawca publiczny chciał zaoferować wszystkie wersje TVP3 w jakości HD w MUX-3, ale na razie zawieszono te plany. Urząd Komunikacji Elektronicznej zgodził się bowiem, żeby multipleks z głównymi kanałami telewizji publicznej do końca 2023 roku nadawał w standardzie DVB-T.

Dopiero po przejściu na DVB-T2/HEVC w MUX-3 będzie miejsce na emisję dodatkowej stacji w HD. Na razie TVP3 w multipleksie jest nadawane w standardowej rozdzielczości (SD).

TVP zabiega o oferowanie wszystkich wersji TVP3

Telewizja Polska od wielu miesięcy zabiega o to, żeby platformy cyfrowe oferowały wszystkie 16 wersji TVP3 w jakości HD. Polsat Box, Canal+ i Orange nadają jedynie TVP3 Warszawa w jakości SD. Koszt emisji 16 stacji w HD to kilka milionów złotych rocznie, a w telewizyjnej „Trójce” dominuje ogólnopolskie pasmo wspólne.

Zdaniem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w przypadku platform satelitarnych wystarczy emisja tylko jednej wersji TVP3. Były prezes TVP Jacek Kurski zasugerował jednak, że może się to zmienić, jeśli dojdzie do zmian w przepisach. Wówczas na każdym dekoderze w Polsce trzecie miejsce na liście przypadłoby miejscowej wersji TVP3 w jakości HD.

Orange to platforma cyfrowa, która swoje usługi oferuje zarówno w technologii IPTV, jak i satelitarnej. Do tej pory użytkownicy wybranych dekoderów tego operatora, mogli wybrać wersję TVP3 dzięki specjalnej aplikacji. Teraz wszystkie 16 stacji pojawiło się niemal na końcu listy kanałów Orange. Operator nie oferuje jedynie uruchomionej niedawno mutacji TVP3 dla mieszkańców Elbląga i okolic.

- Chcemy, aby klienci mieli dostęp do wszystkich anten regionalnych TVP3, a nie tylko tej z miejsca ich zamieszkania. Wraz z dostępnością wersji HD kolejnych anten regionalnych TVP3, będziemy systematycznie migrować je do wersji HD - informuje Wirtualnemedia.pl Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange Polska.

Serwis interaktywny z możliwością wyboru wersji TVP3 jest dostępny na pozycji 25 dekoderów Orange. Kanały TVP3 zajęły następujące pozycje: 901. (Białystok), 902. (Bydgoszcz), 903. (Gdańsk), 904. (Gorzów Wielkopolski), 905. (Katowice), 906. (Kielce), 907. (Kraków), 908. (Lublin), 909. (Łódź), 910. (Olsztyn), 911. (Opole), 912. (Poznań), 913. (Rzeszów), 914. (Szczecin), 915. (Warszawa), 916. (Wrocław).

Liczba klientów usługi Orange TV w II kwartale br. spadła o 8 tys. do 970 tys. Operator stracił 38 tys. abonentów satelitarnych, których ma obecnie 203 tys. Zyskał za to 30 tys. klientów IPTV. Ich łączna liczba wynosi 768 tys.

Dołącz do dyskusji: 16 wersji TVP3 na liście kanałów Orange. Jedna z nich w jakości HD

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pawel
Dziękuję Orange za regionalne TVP3.
0 0
odpowiedź
User
TxT
TVP może w każdej chwili przejść na DVB-T2/HEVC. Piłeczka jest po ich stronie. Koniec 2023 to termin maksymalny. TVP może to zrobić wcześniej.
0 0
odpowiedź
User
Pawełek
Nie oglądam zakłamanej propagandy pisowskiej za którą płacimy haracz 2 miliardy 600 milionó. Dwa miliardy to dotacja pisowska do badziewnej propagandy a 600 milionów to kasa przelewana przez spółki państwowe kontrolowane przez pasożytów z pisu.
0 0
odpowiedź