SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orange Polska zainteresowany akwizycjami w segmencie ITC. W 2022 roku przedstawi plany dotyczące masztów

Orange Polska chciałby prawdopodobnie w lutym, podczas prezentacji wyników za 2021 rok, przedstawić plany dotyczące infrastruktury masztowej - poinformowała dziennikarzy podczas Orange Europe Day wiceprezes Grupy Orange Mari-Noelle Jego-Laveissiere. Jak dodano Orange Polska jest zainteresowany akwizycjami spółek z obszaru cyberbezpieczeństwa, big data i sztucznej inteligencji.

Julien DucarrozArticle

"Rezultaty analiz w sprawie wież chcemy zaprezentować na początku przyszłego roku, prawdopodobnie podczas prezentacji wyników za 2021 roku" - powiedziała wiceprezes, pytana o losy aktywów wieżowych grupy w Polsce.

Prezes Orange Polska Julien Ducarroz nie wykluczył współpracy infrastrukturalnej z Cellnexem, który według niego może także budować infrastrukturę związaną z 5G.

Ducarroz informował wcześniej, że jednym z rozważanych scenariuszy dotyczących polskiej infrastruktury wieżowej jest udział w projekcie Totem.

Prezes Orange Polska zaznaczył we wtorek, że plany odnośnie infrastruktury masztowej nie wpływają na współpracę z T-Mobile w ramach spółki NetWorks!

"Nie rozważamy zmian w kwestii współpracy z T-Mobile, ponieważ nasze działania w ramach spółki NetWorks! pozostają bez zmian i będziemy nadal dzielić się aktywami dla obopólnych korzyści.(...) Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z NetWorsk. Co roku zwiększamy zakres i rodzaj usług. Jej model okazał się korzystny dla obu partnerów" - powiedział.

Orange Polska ma około 6.000 własnych stacji bazowych. Dzięki współpracy z T-Mobile w ramach współdzielenia sieci w ramach spółki NetWorks klienci Orange mogą korzystać z 12.000 stacji.

Orange Polska zainteresowany akwizycjami w segmencie ITC

Orange Polska jest zainteresowany akwizycjami spółek z obszaru cyberbezpieczeństwa, big data i sztucznej inteligencji - powiedział prezes spółki Julien Ducarroz.

"Nie mogę podać dokładnych dat, ponieważ nie pracujemy nad żadną transakcją, ale jeśli pojawią się możliwości, to będziemy nimi zainteresowani. Mówiliśmy już, że przyglądamy się spółkom z dziedziny cyberbezpieczeństwa, big data i sztucznej inteligencji" - powiedział prezes.

"Jednym z tych obszarów jest cyberbezpieczeństwo. Ten rynek jest w Polsce rozproszony. Od wielu lat Orange także na poziomie grupy rozwija kompetencje w tej dziedzinie, ze względu na naszą sieć i obecnie musimy przeskalować nasze działania. Widzimy ogromny popyt na tego typu usługi ze strony administracji i przedsiębiorstw" - dodał.

Bluesoft, spółka zależna Orange Polska, podpisała w grudniu 2020 roku umowę przejęcia 100 proc. udziałów firmy Craftware. Wartość przejmowanego przedsiębiorstwa może wynieść ok. 110 mln zł. W 2019 roku Orange przejął Bluesoft.

Grupa Orange nie ma planów wycofania Orange Polska z giełdy

Grupa Orange nie ma planów wycofania Orange Polska z warszawskiej giełdy - poinformowała wiceprezes Grupy Orange Mari-Noelle Jego-Laveissiere.

"Muszę przyznać, że nie zawsze nas kochają na giełdzie. Robimy to, co jest potrzebne. Totem ma zwiększać wartość infrastruktury, podobnie jak FiberCo (…) Nie mamy planów wycofania Orange Polska z giełdy" - powiedziała pytana, czy w związku z wezwaniem ogłoszonym na akcje Cyfrowego Polsatu, Grupa Orange ma plany dotyczące wycofania z GPW Orange Polska.

Orange Polska spokojnie czeka na rozpoczęcie aukcji 5G w Polsce i liczy, że ruszy on najbliższych tygodniach. - Usługi 5G mogą zwiększyć nasze  przychody w najbliższych latach głównie na rynku B2B, trudno jednak będzie o to w segmencie B2C - mówił Julien Ducarroz.

Orange Polska sfinalizował pod koniec sierpnia transakcję sprzedaży APG 50 proc. udziałów Światłowód Inwestycje (FiberCo) i otrzymał 897 mln zł, jako pierwszą część zapłaty za transakcję. Płatność pozostałych 487 mln zł będzie rozliczana w latach 2022-2026, i będzie warunkowana realizacją uzgodnionego harmonogramu budowy sieci.

Grupa Orange utworzyła operatora pasywnej infrastruktury komórkowej o nazwie Totem z 25,5 tys. wież i masztów we Francji i Hiszpanii. Grupa zapowiadała wcześniej, że poza Francją i Hiszpanią, zbada możliwość integracji z Totem innych swoich pasywnych mobilnych aktywów.

Cyfrowy Polsat, Reddev Investments oraz Zygmunt Solorz ogłosili w ubiegłym tygodniu wezwanie do sprzedaży 263.807.651 akcji Cyfrowego Polsatu, stanowiących 41,24 proc. kapitału zakładowego i 34 proc. głosów na WZ, po cenie 35 zł za sztukę.

Cyfrowy Polsat, Reddev Investments oraz Zygmunt Solorz ogłosili wezwanie do sprzedaży 263.807.651 akcji Cyfrowego Polsatu, stanowiących 41,24 proc. kapitału zakładowego i 34 proc. głosów na WZ, po cenie 35 zł za sztukę.

Dołącz do dyskusji: Orange Polska zainteresowany akwizycjami w segmencie ITC. W 2022 roku przedstawi plany dotyczące masztów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl