SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orange Polska dogadał się z Netią. Zapłacił 145 mln zł netto

Orange Polska zapłacił na rzecz Netii kwotę 145 mln zł netto w ramach zawartej między tymi spółkami ugody ws. rozliczenia wzajemnych roszczeń - podały Orange Polska i Netia w komunikatach.

Article

W komunikacie podano, że zgodnie z zawartą ugodą Orange Polska i Netia zrzekły się wzajemnych roszczeń pieniężnych oraz innych roszczeń wynikających z łączących je stosunków umownych, porozumień oraz stosunków pozaumownych, wynikających lub dotyczących prowadzonej działalności telekomunikacyjnej oraz innej działalności, wszelkich roszczeń zgłoszonych względem siebie, które były przedmiotem postępowań sądowych oraz zobowiązały się podjąć działania w celu zakończenia tych postępowań sądowych.

"W wyniku wzajemnych ustępstw strony ugody uzgodniły, że rozliczenie wzajemnych roszczeń nastąpi poprzez zapłatę przez Orange Polska na rzecz Netia kwoty 145.000.000 zł netto. Kwota ta została zapłacona w dniu podpisania ugody" - podano.

W komunikatach dodano, że zgodnie z ugodą, Netia otrzyma, w określonych przypadkach, kwotę dodatkową pod warunkiem, "że kara nałożona przez Komisję Europejską na Orange Polska w sprawie nr COMP/39.525 (127.554.194 euro) zostanie obniżona poniżej kwoty 112.000.000 euro lub gdy decyzja Komisji Europejskiej w powyższej sprawie zostanie unieważniona w całości lub w części dotyczącej kary".

Dodano, że wysokość kwoty dodatkowej wynosi albo 45 proc. różnicy pomiędzy kwotą 112.000.000 euro, a ostateczną wysokością kary nałożonej na Orange Polska albo 50.400.000 euro w przypadku, gdy kara zostanie anulowana w całości.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orange Polska dogadał się z Netią. Zapłacił 145 mln zł netto

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mariusz
wszędzie te same informacje. ale jaki to ma wpływ na sytuację klientów orange? odbiją sobie to podwyższając koszty utrzymania łącza? o co chodzi?
odpowiedź
User
szeryf
netia jest spoko, maja fajne promocje i tanie abonamenty.
odpowiedź
User
Łuki
zgadzam się z szeryfem, teraz można sobie przetestować giganagrywarkę za zeta. a słyszałem ze to fajny gadżet
odpowiedź