SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orange Polska po 6 latach wraca do wypłaty dywidendy, w radzie nadzorczej były szef marketingu Play

Walne zgromadzenie Orange Polska zdecydowało, że firma za ub.r. wypłaci 328,08 mln zł dywidendy, po 25 groszy na akcję. Natomiast do rady nadzorczej został powołany Bartosz Dobrzyński, w przeszłości m.in. menedżer w Orange i szef marketingu w Play.

Bartosz DobrzyńskiArticle

Dzień ustalenia prawa do dywidendy wyznaczono na 22 czerwca, a dzień jej wypłaty - na 6 lipca.

W zeszły piątek na koniec sesji za akcję Orange Polska płacono 7,152 zł, przy takim kursie stopa dywidendy wynosi 3,5 proc.

W ujęciu skonsolidowanym w ub.r. Orange Polska zanotował wzrost przychodów o 3,6 proc. do 11,93 mld zł oraz zysku netto z 46 mln zł do 1,672 mld zł. W czwartym kwartale baza kart SIM obsługiwanych przez telekom zwiększyła się o 210 tys. netto do 16,8 mln.

Orange Polska poprzedni raz wypłacił dywidendę w 2016 roku - też było to 328,09 mln zł (po 25 groszy na akcję). Natomiast w latach 2013-15 przekazywał akcjonariuszom 656,18 mln zł  (50 groszy na akcję) rocznie.

Większościowym akcjonariuszem telekomu jest francuski koncern Orange, ma walory stanowiące 50,67 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu.

Bartosz Dobrzyński w radzie nadzorczej Orange Polska

Akcjonariusze Orange Polska powołali też do rady nadzorczej Bartosza Dobrzyńskiego, który z sektorem telekomunikacyjnym był związany przez ponad dwie dekady.

W latach 2001-2008 Dobrzyński był szefem ofert dla klientów indywidualnych w Orange Polska, a w latach 2008-2018 - członkiem zarządu ds. marketingu w Play. W ostatnich latach zajmuje się doradztwem dla firm i startupów.

Na dalszy okres do rady nadzorczej powołani zostali Maciej Witucki (jako przewodniczący), Marc Ricau (jako sekretarz), Monika Nachyła i Jean-Michel Thibaud, których poprzednie kadencje się skończyły. Jean-Marc Vignolles zrezygnował z członkostwa w radzie, a Michał Kleiber nie został powołany na kolejną kadencję.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Natomiast w radzie nadzorczej telekomu pozostają Ramon Fernandez, Maria Pasło-Wiśniewska, Wioletta Rosołowska, Bénédicte David, Philippe Béguin i Mari-Noëlle Jégo-Laveissire.

Dołącz do dyskusji: Orange Polska po 6 latach wraca do wypłaty dywidendy, w radzie nadzorczej były szef marketingu Play

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Prepaidowiec
Czyli powrót na stare śmieci :)
odpowiedź