SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orange Polska: zysk EBITDA o 196 mln zł niższy wskutek kosztów redukcji zatrudnienia

Orange Polska poinformował, że wynik EBITDA za IV kwartał 2017 r. zostanie skorygowany o 196 mln zł z tytułu umowy społecznej na lata 2018-2019 oraz ostatecznego rozliczenia umowy społecznej na lata 2016-2017.

Article

Przypomnijmy, że w grudniu ub.r. zarząd Orange Polska podpisał ze związkami zawodowymi umowę społeczną na lata 2018-2019, która określa m.in. pakiet finansowy dla odchodzących z firmy pracowników oraz wielkość odejść dobrowolnych w najbliższych dwóch latach. W ramach tej umowy z pakietu odejść dobrowolnych będzie mogło skorzystać 2680 pracowników. Każdorazowo po zawarciu umowy społecznej na kolejne lata, tworzone są rezerwy na związane z nią koszty, uwzględniające maksymalny limit odejść dobrowolnych i benefity dla odchodzących.

Na wspomnianą kwotę 196 mln zł składać się będzie obciążenie w kwocie 200 mln zł ujęte w pozycji koszty rozwiązania stosunku pracy oraz jednorazowe pomniejszenie kosztów pracy w kwocie 4 mln zł. Kwota ujęta w kosztach rozwiązania stosunku pracy wyliczona została dla maksymalnej liczby pracowników, którzy mogą odejść z firmy w ramach nowej umowy społecznej i przewidywanej struktury stażu pracy tych pracowników, a także uwzględnia pewne dodatkowe benefity. Na pomniejszenie kosztów pracy (o 4 mln zł) składa się rozwiązanie rezerw aktuarialnych w kwocie 25 mln zł oraz dodatkowe zobowiązania socjalne, które stanowiły integralną część wynegocjowanego planu optymalizacji zatrudnienia, w łącznej wysokości 21 mln zł.

Jak podaje Orange Polska, kwota 196 mln zł zostanie zaksięgowana poniżej skorygowanego zysku EBITDA i nie wpłynie na prognozę skorygowanego zysku EBITDA na rok 2017, która wynosi ok. 3 mld zł.

W trzech kwartałach ub.r. Orange Polska zanotował 8,47 mld zł przychodów i 138 mln zł zysku netto.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orange Polska: zysk EBITDA o 196 mln zł niższy wskutek kosztów redukcji zatrudnienia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl