SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orange zwiększy dywidendę, gdy biznes będzie się rozwijał

Orange Polska chciałby zwiększać dywidendę wraz ze wzrostem biznesu - poinformował podczas telekonferencji Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych członek zarządu ds. finansowych spółki Jacek Kunicki.

Article

"Naszym planem lojalnościowym dla inwestorów będzie dywidenda i do tego zachęcam. Nie tylko dywidenda, którą zaczniemy wypłacać, ale jej przewidywalność w niespokojnym świecie. Nie ukrywamy, my dość silnie pracujemy nad tym, żeby zwiększać potencjał na to, żeby ona również rosła wraz ze wzrostem biznesu. A patrząc na siłę oddziaływania telekomów na gospodarkę, wierzę, że mamy dobre podstawy, żeby biznes się rozwijał" - powiedział Kunicki.

Orange Polska zapowiedział powrót do wypłaty dywidendy w przyszłym roku. Jej bazowy poziom ma wynieść 0,25 zł na akcję. Warunkiem wypłaty dywidendy ma być nieprzekroczenie wskaźnika długu netto do EBITDAaL w wysokości 2,1x (z uwzględnieniem wyników aukcji na częstotliwości 5G).

Jak zauważa PAP Biznes, bazowym poziomem wypłaty ma być 0,25 zł na akcję, ale wszelkie decyzje o zmianie wysokości dywidendy będą podejmowane co roku, z uwzględnieniem przewidywanych bazowych trendów finansowych oraz długookresowej prognozy dźwigni finansowej (stosunek długu netto do EBITDAaL) względem przyjętego korytarza 1,7-2,2x.

W czerwcu akcjonariusze Orange Polska zdecydowali o przeniesieniu zysku za 2020 r. oraz zysku z lat ubiegłych na kapitał rezerwowy. Jak wynika z podjętej uchwały, przeniesiona na kapitał rezerwowy łączna kwota ok. 63,5 mln zł będzie mogła być przeznaczona na wypłatę dywidendy.

Ostatnia wypłata dywidendy przez Orange Polska, w wysokości 0,25 zł na akcję, miała miejsce w 2016 roku.

Przychody Orange Polska w drugim kwartale br. wzrosły o 4,5 proc., a EBITDaL - o 4 proc. Przybyło też 48 tysięcy klientów światłowodu oraz 83 tysiące klientów abonamentowych głosowych usług mobilnych. W drugim kwartale przybyło też 14 tys. klientów konwergentnych pakietów Orange Love, łącznie z konwergencji korzysta teraz ponad 1,5 mln klientów indywidualnych (o 8 proc. więcej rok do roku). Liczba obsługiwanych kart SIM w I półroczu wzrosła o 295 tys. do 16,05 mln. O 83 tys. wzrosła liczba klientów abonamentowych mobilnych usług głosowych (dla porównania w drugim kwartale ub. roku przybyło ich 65 tys.).

Dołącz do dyskusji: Orange zwiększy dywidendę, gdy biznes będzie się rozwijał

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jak do tej pory tego tzw prezentu nie otrzymałem w postaci tv,aumowę przedłużyłem na kolejne24 miesiące.Jak długo mam czekać od 15 listopada ,na ten prezent?
Jak długo mam czekać na ten tzw prezentu postaci tv,skoro umowę podpisałem 15 listop,przez sieć kom.Czy już wchodzi nieuczciwość?
odpowiedź