SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orbis za 59,5 mln zł sprzedał hotele Neptun i Cracovia

Spółka Orbis podpisała umowy sprzedaży dwóch nieruchomości – hotelu Cracovia w Krakowie za kwotę 32,51 mln zł netto oraz hotelu Neptun w Szczecinie za 26,99 mln zł netto, poinformowała spółka w komunikacie. Środki uzyskane ze sprzedaży zostaną zainwestowane m.in. w rozwój hoteli ekonomicznych, w tym na wznowienie i dokończenie budowy nowych, zlokalizowanych na strategicznych dla Orbis rynkach, takich jak Warszawa i Kraków.

Orbis za 59,5 mln zł sprzedał hotele Neptun i Cracovia

"Transakcje sprzedaży dwóch nieruchomości przyczynią się do szybszego uruchamiania projektów zamrożonych w czasie kryzysu i startu budowy nowych hoteli. Działania te będą koncentrować się głównie na segmencie ekonomicznym, czyli markach Etap i Ibis, w głównych polskich miastach" – powiedział prezes Laurent Picheral.

Umowa sprzedaży nieruchomości położonej w Krakowie przy Al. F. Focha 1 została zawarta pomiędzy Orbis a i "AVATAR- Projekt Echo – 93 z siedzibą w Kielcach, zaś kupującym nieruchomość położoną w Szczecinie przy ul. J. Matejki 18 jest spółka  "Echo-Galaxy Szczecin" z siedzibą w Szczecinie. Nabywcami działek i budynków są spółki z grupy Echo Investment.

Zapłata cen sprzedaży dla obu nieruchomości nastąpi w dwóch ratach: pierwsza rata - 80% ceny sprzedaży została zapłacona w dniu podpisania przyrzeczonych umów sprzedaży, tj. 22 marca 2011 r., zaś druga rata - 20% ceny sprzedaży zostanie zapłacona w dniu wydania nieruchomości tj. 15 lipca 2011 r.

„Ponadto, w umowach został ustanowiony zakaz prowadzenia działalności hotelowej w nieruchomościach będących przedmiotami umów sprzedaży na okres 10 lat, zabezpieczony karą umowną na rzecz Orbis S.A. w kwocie 5 mln zł dla każdej z nieruchomości"- podano także.

Strony umów zawarły również umowy dzierżawy dla obu nieruchomości na okres od 22 marca 2011 r. do dnia 15 lipca 2011 r. w celu prowadzenia przez sprzedającego działalności hotelowej oraz przeprowadzenia procesu likwidacji oddziałów hotelowych.

Orbis podał, że zawarte umowy sprzedaży są wynikiem realizacji strategii spółki, mającej na celu restrukturyzację portfela nieruchomości.

„Obydwa obiekty przestały odpowiadać wymogom jakościowym i technicznym przewidzianym dla hoteli grupy Orbis. Kontynuowanie działalności usługowej w hotelach Cracovia w Krakowie i Neptun w Szczecinie wymagałoby poniesienia istotnych nakładów inwestycyjnych na ich kompleksowe renowacje. Dodatkowo standardy techniczne, zgodnie z którymi wybudowane zostały te hotele, wymagałyby przystosowania do aktualnych, ostrzejszych wymogów bezpieczeństwa" - podała spółka.

Podpisane umowy zakładają, że hotele Cracovia i Neptun będą przyjmować gości do 30 czerwca br.

Strata netto z działalności kontynuowanej wyniosła w 2010 r. 5.34 mln zł wobec 32,78 mln zł straty rok wcześniej. Łącznie wynik netto z działalności kontynuowanej i zaniechanej wyniósł zatem 10,76 mln zł wobec 6,06 mln zł straty w 2009 r., a zysk przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 9,20 mln zł wobec odpowiednio 5,38 mln zł straty.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orbis za 59,5 mln zł sprzedał hotele Neptun i Cracovia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl