SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Orco liczy na 280-300 mln euro przychodów 2010 w zależności od sprzedaży aktywów

Firma deweloperska Orco Property Group ocenia, że uzyskanie przychodów w wysokości 280-300 mln euro w 2010 roku zależeć będzie terminu sprzedaży projektów komercyjnych i zakończenia inwestycji mieszkaniowych, poinformowała spółka w komentarzu do wyników kwartalnych.

"Ten szacunek uwzględnia 72 mln euro przychodów ze sprzedaży projektów ochrony zdrowia i H2Office w Niemczech" - czytamy w komentarzu.

Spółka zapowiada kontynuację działań wdrażających zatwierdzony przez sąd 10-letni plan naprawczy, kontynuację restrukturyzacji długu przez "stymulację" konwersji obligacji na akcje. Orco planuje zwiększenie udziału w firmie Orco Germany do 65% jak pierwszy krok do pełniejszej integracji grupy.

"Ze wsparciem naszych akcjonariuszy i większości naszych kredytodawców wierzę w realizację planu naprawczego spółki, który został niedawno zatwierdzony przez sąd handlowy. Mamy aktywa, bank ziemi oraz ekipę, która wie, jak doprowadzić do pozytywnych efektów jeszcze w tym roku" - powiedział prezes Orco Jean-François Ott, cytowany w komunikacie.

Orco Property Group miało 15,60 mln euro skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 45,73 mln euro straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 51,48 mln euro wobec 54,85 mln euro rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orco liczy na 280-300 mln euro przychodów 2010 w zależności od sprzedaży aktywów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl