SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Organizacje reprezentujące przedsiębiorców apelują do polityków o powstrzymanie rozrzutności

Przedstawiciele kilku organizacji reprezentujących przedsiębiorców zaapelowali do polskich liderów politycznych „o opamiętanie i zatrzymanie marnotrawstwa pieniędzy publicznych”.

fot. Shutterstock.comfot. Shutterstock.com

W liście otwartym, który otrzymała redakcja Wirtualnemedia.pl, podpisanym przez przedstawicieli m.in. „Nowej Konfederacji”, Warsaw Enterprise Institute czy Związku Przedsiębiorców i Pracodawców zaapelowano o powstrzymanie wydawania pieniędzy publicznych.

- My, niżej podpisani, apelujemy do polskich liderów politycznych – z Jarosławem Kaczyńskim i Grzegorzem Schetyną na czele – o opamiętanie i zatrzymanie marnotrawstwa pieniędzy publicznych. Wzywamy też dziennikarzy i liderów opinii do wywierania na naszych przywódców presji w tym kierunku – napisano w liście otwartym, który podpisali Cezary Kaźmierczak, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców; Bartłomiej Radziejewski, „Nowa Konfederacja”; Tomasz Wróblewski, Warsaw Enterprise Institute; Jarema Piekutowski, „Nowa Konfederacja”; Natalia Kołodyńska-Magdziarz, „Nowa Konfederacja”; Stefan Sękowski, „Nowa Konfederacja”; Anna Szczerbata, „Nowa Konfederacja”; Marcin Nowacki, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców; Katarzyna Niemyjska, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców; Kamil Rybikowski, Stowarzyszenie Agenda Polska; Piotr Palutkiewicz, Stowarzyszenie Agenda Polska (lista nie jest zamknięta).

Według sygnatariuszy listu „trzynastka” dla emerytów to „absurdalny wydatek w ogromnej wysokości 11 miliardów złotych”.
- Nie zmniejszy on nierówności społecznych ani nie zrealizuje żadnego istotnego interesu publicznego w sytuacji, gdy emeryci jako grupa są według GUS lepiej sytuowani niż większość pozostałych Polaków. Służy jedynie celom wyborczym. Podobnie pozostałe, najważniejsze elementy tak zwanej „piątki” – uważają organizacje zrzeszające przedsiębiorców. - Nie ma żadnych podstaw, by sądzić, że rozszerzenie programu „Rodzina 500 plus” poprawi fatalną dzietność (badania wskazują, że ludzie nie kierują się motywem transferów, decydując się na pierwsze dziecko). Nie zmniejszy ono też nierówności, gdyż obejmuje również rodziny zamożne i średniozamożne. Szkodliwym absurdem bez uzasadnienia innego niż wyborcze jest też zwolnienie osób do 26 roku życia z podatku PIT, w sytuacji braku rąk do pracy i najlepszej w historii III RP sytuacji młodych - podkreślono w dokumencie nadesłanym do redakcji Wirtualnemedia.pl.

Dodano, że „te demagogiczne propozycje pochłoną rocznie kwotę zbliżoną do budżetu Ministerstwa Obrony Narodowej”.
- Wobec wciąż dużych obszarów biedy w Polsce, ogromnych problemów z niedofinansowaniem i dezorganizacją podstawowych usług publicznych takich jak edukacja czy ochrona zdrowia, wobec zacofania technologicznego, nasilającej się rywalizacji międzynarodowej – taka rozrzutność jest skrajną nieodpowiedzialnością – zaznaczono. - Nieodpowiedzialność ta razi tym bardziej, że uruchomiona została swoista licytacja polskich polityków na absurdalne wydatki na wielką skalę. Zasadna jest więc obawa, że to nie koniec, ale początek – uważają organizacje przedsiębiorców i pracodawców.

- Prędzej czy później słono za to zapłacimy – my lub nasze dzieci. Ten festiwal wyborczego marnotrawstwa to kradzież naszej wspólnej przyszłości. Wzywamy do opamiętania – zakończono list.

Apel można podpisać, wysyłając e-mail pod tytułem: „Przeciw piątce” na adres redakcja@nowakonfederacja.pl, w treści wpisując imię i nazwisko, oraz (opcjonalnie) reprezentowaną instytucję lub zawód.

Dołącz do dyskusji: Organizacje reprezentujące przedsiębiorców apelują do polityków o powstrzymanie rozrzutności

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl