SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Orientalna precyzja

Agencja marketingu zintegrowanego Max Arpp zaprojektowała i przeprowadziła 'orientalną'; kampanię direct mail dla Messenger Service Stolica SA.

Celem kampanii było zainteresowanie potencjalnych klientów ofertą Stolicy oraz zwrócenie ich uwagi na cechy, które charakteryzują relacje firmy z klientami; harmonię, precyzję, cierpliwość i dążenie do doskonałości. Zaproponowanym przez agencję Max Arpp nośnikiem tego przesłania stała się tradycyjna japońska sztuka kształtowania drzewek bonsai.

- Mieliśmy trudne zadanie - grupa docelowa wskazana nam przez Stolicę, osoby decyzyjne segmentu korporacyjnego, to osoby do których nie łatwo jest dotrzeć z przekazem reklamowym, a tym bardziej otrzymać natychmiastowy feedback -  mówi Anna Kotowska, New Business Director Max Arpp Sp. z o.o.

-  Wyznajemy zasadę marketing dla sprzedaży; kampania zaplanowana  przez nas dla Stolicy miała przede wszystkim przynieść wymierny efekt marketingowy - dodała.

Na początku powstało logo akcji oraz pomysł na oprawę graficzną przesyłki.

- Chcieliśmy, aby przesyłka ta wywołała zaskoczenie i ciekawość. Zakładaliśmy, że ta mało znana w Polsce sztuka tworzenia i kształtowania roślin przyniesie skojarzenie z precyzją i harmonią - mówi Monika Biedrzycka, Dyrektor Marketingu Messenger Service Stolica SA.

Kampania składała się z trzech etapów. Na początku wyselekcjonowana grupa 40 klientów otrzymała przesyłkę z kilkunastoletnim drzewkiem bonsai zapakowanym w drewnianą, grawerowaną skrzyneczkę oraz stylizowanym na orientalny listem. W liście, oprócz propozycji kontaktu, znalazł się wiersz haiku w języku polskim i japońskim. Dla potrzeb kampanii wiersz został przetłumaczony przez współpracownika Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”. Drugą fazą był kontakt telefoniczny lub mailowy z klientem, a trzecią – spotkanie.

Każde spotkanie obfitowało w japońskie akcenty i odbywało się w ciepłej atmosferze. Klient otrzymywał od konsultanta album o sztuce tworzenia bonsai z wklejonym exlibrysem - pieczęcią Stolicy na papierze czerpanym oraz chińskie nożyce do przycinania pędów i preparat do nawożenia gleby.

Już początkowe wyniki akcji były bardzo zadowalające - 55%  adresatów przesyłek skontaktowało się ze Stolicą z własnej inicjatywy. Dzięki pomysłowi Agencji Max Arpp odbyliśmy do tej pory 30 spotkań z ważnymi dla nas klientami, z którymi prowadzimy już zaawansowane rozmowy w celu nawiązania współpracy - mówi Monika Biedrzycka. To udowadnia, że stosowanie nietypowych narzędzi marketingowych ma bardzo pozytywny wpływ na dotarcie do klienta. 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orientalna precyzja

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl