SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Orlen będzie sprzedawał polskie soki we wszystkich sklepach przy swoich stacjach

Koncern paliwowy PKN Orlen uruchomił program „Pij polskie soki” i rozszerzył sprzedaż soków owocowych od producentów z Polski na całą sieć stacji paliw w kraju. W ten sposób firma wspiera polskich sadowników, a także lokalne, rodzinne firmy przetwórcze, m.in. Maspex, Bracia Sadownicy, Sad Sandomierski, Owocowe Smaki.

Z prawej Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen Article

Jak poinformowała spółka w komunikacie, w wyniku podjętych działań zakup soków owocowych przez PKN Orlen od polskich producentów zwiększy się o 150 proc. W ramach programu pilotażowego, polskie soki były dostępne na 200 stacjach Orlenu. Rozpoczęty oficjalnie program „Pij polskie soki” zakłada znaczące zwiększenie ich dostępności. Do końca sierpnia br. ten asortyment pojawi się w całej sieci paliwowej koncernu w Polsce. W ramach programu w sprzedaży dostępne będą soki polskich firm, takich jak Bracia Sadownicy, Maspex, Owocowe Smaki (marka Agrestada), Sad Sandomierski oraz Sok z gór. 

- Widzimy olbrzymi potencjał do rozwoju sprzedaży detalicznej w kierunku produktów pochodzących od polskich wytwórców. Dlatego nieustannie poszukujemy możliwości poszerzenia oferty w tym zakresie. W kontekście trudnej obecnie sytuacji polskich sadowników, zwiększenie dostępności i sprzedaży soków z polskich owoców jest dla nas oczywistym wyborem i przejawem nowoczesnego patriotyzmu gospodarczego. Zainicjowane właśnie działania są korzystne biznesowo, ale również wyznaczają najlepsze, warte naśladowania trendy społeczne - powiedział Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.


 
Decyzja o poszerzeniu oferty pozapaliwowej została poprzedzona szeregiem analiz, również w zakresie preferencji klientów.
Jak podaje spółka w komunikacie, przeprowadzone przez instytut Kantar badania, pokazują, że 87 proc. respondentów (w tym kierowców) zachęca do zakupu informacja o krajowym pochodzeniu produktów. Z kolei 80 proc. ankietowanych uważa polskie produkty za lepsze i bardziej ekologiczne. Na decyzje konsumenckie duży wpływ ma także skala produkcji. Ponad 70 proc. Polaków świadomie wybiera towary wyprodukowane w małej, rodzinnej firmie, wspierającej lokalny rozwój. Według 75 proc. badanych aktywną rolę we wsparciu drobnej przedsiębiorczości w Polsce powinny odgrywać duże, narodowe koncerny.

- Uważnie obserwujemy trendy w zakresie sprzedaży detalicznej. Zdajemy sobie sprawę, że mamy do czynienia z coraz bardziej świadomym konsumentem, oczekującym nie tylko kompleksowej usługi, ale też ściśle określonego pochodzenia kupowanych towarów. My skutecznie odpowiadamy na to zapotrzebowanie i obecnie już ponad 50 proc. produktów na stacjach Orlenu wytworzonych zostało na krajowym rynku - podkreśliła Patrycja Klarecka, członek zarządu ds. sprzedaży detalicznej.

Na koniec II kwartału br. w Polsce PKN Orlen miał w swojej sieci 1771 stacji paliw, w tym 1330 własnych. W części tych placówek, poza formułą usług gastronomicznych Stop Cafe, wprowadzana jest także możliwość szybkich zakupów w sieci działających tam sklepów O!Shop, które oferują m.in. towary spożywcze. Na stacjach Orlenu na koniec II kwartału br. funkcjonowało 1 621 punktów Stop Cafe, a na 231 z nich można korzystać z oferty sklepowej O!Shop.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orlen będzie sprzedawał polskie soki we wszystkich sklepach przy swoich stacjach

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jf
Proponuję jeszcze przerzucić się na polską ropę.
13 13
odpowiedź
User
wujek
No dobra, ale co to ma realnie dać szaremu Kowalskiemu?
1. Kowalski za soczek na stacji zapłaci 7 zł,
2. Kowalski w pracy na hali w Maspex dostanie 1800 na łapę,
3 Prezes spółki wymieni BMW X7 2018 na 2019.

Wnioski? Kowalski sam se kupi soczek gdzie chce, jak tylko zarobi 3600 na łapę.
14 12
odpowiedź
User
Gość
A jaka cena?
12 8
odpowiedź
User
sóweren
komedyja, bo w innych nie sprzedają... pytanie do pisdaucjańskiej zmiany: kiedy ukrócenie handelku niedzielnego na Orlenie, w niedziele powinni sprzedawać tylko etyline, rope i gaz, no może jeszcze parówki
10 8
odpowiedź
User
cyntralizacja jest szansą na sukcesa
jeszcze dziczyzne z polowań i wołowine z samodzielnego uboju przez rolnika, no musi zadziałać, Polacy czekajom!
10 9
odpowiedź