SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orlen reklamuje energię atomową w kampanii „Mały atom, wielka sprawa"

Wystartowała najnowsza kampania wizerunkowa ORLENU „Mały atom, wielka sprawa", która pokazuje koncern jako firmę zaangażowaną w transformację gospodarki w kierunku neutralności emisyjnej, a zarazem gwaranta bezpieczeństwa energetycznego. Emitowane spoty i reklamy koncentrują się na zaletach małych reaktorów jądrowych SMR.[

Article

Kampania wizerunkowa Orlenu skupia się na pokazywaniu zalet reaktorów jądrowych SMR – innowacyjnej technologii, w którą koncern będzie inwestować z ramienia spółki Orlen Synthos Green Energy. Partnerem technologicznym jest amerykański koncern GE Hitachi, który opracował najbardziej zaawansowany model SMR o nazwie BWRX-300. Pierwsza elektrownia wyposażona w ten reaktor zostanie uruchomiona w Polsce w roku 2029.

Zalety SMR w reklamie Orlenu

Spot kampanii koncentruje się na zaletach SMR – niewielkich rozmiarach, bezpieczeństwie technicznym i możliwości produkcji dużej ilości energii. Pojedynczy SMR zajmuje tyle miejsca, co boisko piłkarskie, ale jest w stanie dostarczyć elektryczność i ciepło potrzebne miastu, w którym mieszka 150 tysięcy osób. Jednocześnie produkcja tej energii nie powoduje emisji dwutlenku węgla. Oznacza to, że pojedynczy reaktor SMR w ciągu 60 lat pracy pozwala uniknąć 175 mln ton emisji CO₂, które zostałyby wyemitowane do atmosfery przez konwencjonalną elektrownię.  

Zaletą nowej technologii jest również bezpieczeństwo. SMR wyposażone są w tzw. pasywne systemy bezpieczeństwa, które zapewniają chłodzenie reaktora nawet w przypadku braku zasilania zewnętrznego. Wykorzystują one powszechne i niezawodne prawa fizyki, np. grawitację lub różnicę ciśnień. Sam reaktor znajduje się głęboko, bo 35 metrów pod ziemią.

Kampania promująca zaangażowanie Orlenu w transformację energetyczną i SMR potrwa od 8 maja do 23 czerwca br. i będzie realizowana  w telewizji, Internecie, kinie, radiu, na outdoorze i w prasie.

W reklamach emitowanych w online, prasie i na OOH innowację promuje hasło „Mały atom, wielka sprawa".

Koncept kreatywny kampanii stworzyła agencja reklamowa Grey. Za planowanie i zakup mediów odpowiada dom mediowy Sigma Bis.

Dołącz do dyskusji: Orlen reklamuje energię atomową w kampanii „Mały atom, wielka sprawa"

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jd
Reklamuje atom... Dobre.
odpowiedź
User
0bajtek
Lektor o tym, że elektrownia jest wielkości boiska piłkarskiego, a na ekranie dzieci na boisku piłkarskim.
Ktoś, kto to wymyślał, chyba bardzo chce wywołać protesty. Zwłaszcza, że technologia SMR zakłada duże rozproszenie reaktorów, więc wielu Polaków będzie w ich bezpośrednim sąsiedztwie.
odpowiedź