SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiana w zarządzie Polska Press, odwołano Małgorzatę Skorwider. Koordynowała nowy portal

PKN Orlen zdecydował w środę o odwołaniu Małgorzaty Skorwider z zarządu Polska Press Grupy, dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Władze spółki pracują od wczoraj w trzyosobowym składzie, kompetencje Skorwider przejmuje prezes Stanisław Bortkiewicz. To nie jedyne zmiany w strukturze: powołano także nowy Makroregion Zachód.

Małgorzata Skorwider, fot. materiały prasowe Article

Jeszcze we wtorek zarząd Polska Press liczył cztery osoby. Tworzyli go: Stanisław Bortkiewicz, Dorota Kania, Miłosz Szulc i Małgorzata Skorwider. W środę wczesnym popołudniem ogłoszono jednak w firmie, że – decyzją PKN Orlen, właściciela Polska Press – Skorwider odchodzi z zarządu, a zapewne także opuszcza struktury spółki (tego jasno nie postawiono). Była już członkini zarządu dołączyła do jego składu w kwietniu br.

Wszystkie obszary, które do tej pory podlegały Małgorzacie Skorwider, przejmuje teraz prezes Stanisław Bortkiewicz. Odchodząca odpowiadała m.in. za nowe technologie. Zajmowała się także obszarami w spółce, związanymi z komunikacją oraz wizerunkiem.

Kim jest Małgorzata Skorwider

Małgorzata Skorwider ma 20-letnie doświadczenie w digitalizacji i transformacji cyfrowej przedsiębiorstw. Specjalizuje się w budowie struktur marketingowych i mediowych.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Kompetencje zawodowe rozwijała po stronie agencji kreatywnych i mediowych m.in. w OS3 (pierwszej w Polsce agencji interaktywnej), Grey czy Ogilvy Interactive, gdzie odpowiadała za zbudowanie agencji interaktywnej w ramach Grupy. W ostatnich latach przed dołączeniem do Polska Press związana była z działającą na rynku ochrony zdrowia Grupą Neuca i agencją pharmamarketingową NEKK, pełniąc funkcję prezesa zarządu i CEO agencji.

To nie jedyna zmiana, jaka zaszła w środę w strukturach Polska Press Grupy. Tego dnia ogłoszono także, iż Artur Matyszczyk przestaje szefować „Gazecie Wrocławskiej”, obejmując stanowisko redaktora naczelnego serwisów tematycznych całej Grupy. Tytułem pokieruje Janusz Życzkowski, naczelny "Gazety Lubuskiej". Od grudnia ze stanowiskiem wicenaczelnego tego dziennika żegna się także Marcin Kędryna. Wszystkie te zmiany mają związek z powołaniem nowej jednostki: Makroregion Zachód.

Tworząc już trzeci swój makroregion i przesuwając osoby na stanowiskach, Polska Press wdraża zapowiadaną przez zarząd optymalizację. Na początku listopada ogłoszono, że po połączeniu regionu poznańskiego i kujawsko-pomorskiego powstanie jeden nowy makroregion, na czele którego stanął Marek Ciesielski. Szefujący Poznaniowi Paweł Napieralski odchodzi z firmy.  Wydawnictwo połączyło wówczas także dwa inne oddziały - Gdańsk i Szczecin - w jeden makroregion. Jemu z kolei szefuje Piotr Grabowski

W połowie miesiąca z kolei ogłoszono, iż z wydawnictwa odchodzi Wojciech Mucha, redaktor naczelny „Dziennika Polskiego” i „Gazety Krakowskiej”. Jego stanowisko objął szefujący od ponad roku rzeszowskim „Nowinom” Arkadiusz Rogowski.

Od połowy października prezesem Polska Press jest Stanisław Bortkiewicz.

Polska Press ze stratą netto i 1,8 tys. pracowników

W ub.r. Polska Press w ujęciu jednostkowym zanotowała wzrost przychodów z 313,96 do 314,47 mln zł, a przy spadku dotacji i ponad 20 mln zł odpisów miało 30,81 mln zł straty netto, wobec 4,09 mln zł zysku rok wcześniej.

Na koniec ub.r. stałe zatrudnienie w wydawnictwie wynosiło 1 827 etatów. To 5,1 proc. łącznych kadr w grupie Orlen, które na koniec roku wynosiły 35 424 etatów, wobec 33 377 rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Zmiana w zarządzie Polska Press, odwołano Małgorzatę Skorwider. Koordynowała nowy portal

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Paltocik
Ktoś tam jeszcze ogarnia strukturę PP i domyśla się chociaż, jak to ma docelowo wyglądać? Raczej wątpię.
odpowiedź
User
Melinda
Pewnie Sasina jakiegoś kolegę po zawodówce który musi zarobić
odpowiedź
User
C
Wraca średniowiecze. Wszystkich z myślą o nowoczesnych mediach out? Co zostanie? Czy naprawdę Dorota k. Nie widzi ze się zapędza?
odpowiedź