SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orlen każe spółkom zależnym prenumerować dla pracowników gazety Polska Press

Spółki-córki PKN Orlen są zobowiązane przez koncern do wykupowania dla pracowników prenumerat gazet wydawanych przez firmą Polska Press, przejętą przez Orlen wiosną ub.r. - podało Radio Zet. Koncern paliwowy zapewnia, że należące do niego firmy "mają pełną dowolność przy wyborze zamawianych tytułów".

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek (screen: YouTube/Radio Maryja)Article

Jak wynika z ustaleń Radia Zet, Orlen nakazał swoim spółkom-córkom (ma ich ponad 100, zatrudniają w sumie 32 tys. osób) prenumeratę tytułów należących do wydawnictwa Polska Press. Od wiosny ub.r. właścicielem Polska Press jest Orlen.

Pracownik jednej ze spółek Orlenu powiedział Radiu Zet, że polecenie przyszło „z samej góry”, a celem prenumeraty dla pracowników jest poprawa wyników Polska Press.

Czytaj też: Zdrożało 13 dzienników regionalnych Polska Press

Biuro prasowe PKN Orlen nie zaprzeczyło informacji radia, zaznaczając, że „PKN ORLEN ze względu na skalę swojej działalności prenumeruje wiele czasopism, magazynów oraz gazet, w tym tytuły należące do Polska Press”.

- Cieszy mnie każdy przejaw prenumeraty. Mam nadzieję, że to nie jest wyłącznie prenumerata tytułów Polska Press, bo podobnie jak z lokowaniem państwowych ogłoszeń, reklam państwowych firm, również decyzją o prenumeracie powinna kierować wiedza o dotarciu - mówi prezes Izby Wydawców Prasy Marek Frąckowiak. - Mam nadzieję, że w spółkach Orlenu prenumeruje się także inne tytuły. Nie dziwi mnie, że są tu także tytuły Polska Press - dodaje.

Natomiast już po publikacji tekstu Radia Zet biuro prasowe Orlenu zapewniło, że spółki zależne koncernu "mają pełną dowolność przy wyborze zamawianych tytułów". Dodano, że informacje podane przez rozgłośnię są nieprawdziwe.

- Publikację, w której autor powołuje się na anonimowe źródło, traktujemy jako nieuprawnioną manipulację - stwierdził dział prasowy Orlenu.

Orlen pod koniec 2020 roku kupił Polska Press od Verlagsgruppe Passau, transakcję sfinalizowano w marcu ub.r. W kolejnych miesiącach zmienił się cały skład zarządu wydawnictwa (w maju prezesem został Tomasz Przybek, od kwietnia redakcje nadzoruje Dorota Kania) oraz redaktorzy naczelni prawie wszystkich jego dzienników regionalnych.

Od marca do września ub.r. Polska Press zapewniła grupie kapitałowej PKN Orlen 175 mln zł przychodów i 12 mln zł straty netto.

Natomiast w 2020 roku przychody sprzedażowe grupy Polska Press zmalały o 20,3 proc. do 317,4 mln zł, a zysk netto wzrósł z 8,59 do 18,3 mln zł. Średnie zatrudnienie w firmie wynosiło 1,9 tys. etatów.

Dołącz do dyskusji: Orlen każe spółkom zależnym prenumerować dla pracowników gazety Polska Press

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Media
Pcimski baron don orleone dzierży władzę
odpowiedź
User
Fan serialu "Komisarz Mama"
Ciekawe ilu pracowników wykaże się honorem i godnością i nie da sobie wcisnąć tego papieru który jedynie do tyłka się nadaje...
odpowiedź
User
Ciasny Wiesiek
Ciekawe ilu pracowników wykaże się honorem i godnością i nie da sobie wcisnąć tego papieru który jedynie do tyłka się nadaje...
Szkoda tylka,aby wycierac go czyms takim . .
odpowiedź