SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Orlen przedłuża sponsoring Grupie Sportowej Orlen

Do końca przyszłego roku Orlen przedłużył sportowcom z Grupy Sportowej Orlen umowy sponsorskie.

Article

Grupę Sportową Orlen tworzą przedstawiciele różnych dyscyplin, którzy mogą pochwalić się dobrymi wynikami w Polsce i na arenie międzynarodowej. Obecnie liczy 38 zawodniczek i zawodników różnych dyscyplin olimpijskich - głównie lekkiej atletyki, ale także kolarstwa torowego i judo.

W związku z globalną pandemią  koronawirusa, przez co igrzyska w Tokio zostały przesunięte o rok, Orlen będzie dalej sponsorował polskich olimpijczyków.

- Przeanalizowaliśmy wszystkie nasze umowy ze sportowcami oraz klubami i dostosowaliśmy je w ten sposób, aby móc je w pełni realizować w tym trudnym czasie. Niezmiennie wspieramy naszych zawodników i robimy wszystko aby na sportowe areny wrócili jeszcze silniejsi - napisał na Twitterze prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Krzysztof Stanowski, szef serwisu Weszło.com. skomentował ten wpis: "dostosowanie" umów nie jest ich zmniejszeniem, tylko przedłużeniem o rok, do kolejnych igrzysk. Jednocześnie zmianą świadczeń sponsorskich na takie, które da się realizować online.

Umowy sponsorskie zakładały pierwotnie wsparcie finansowe dla zawodniczek i zawodników do czasu startu w igrzyskach olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Grupa Sportowa Orlen została zawiązana w połowie 2018 roku.

Sportowcy Team100 z dalszym wsparciem

Podobną decyzję podjęła Polska Fundacja Narodowa w porozumieniu z Ministerstwem Sportu. Na jej mocy utrzymano wsparcie beneficjentów programu Team100 niezależnie od zmiany terminu Igrzysk Olimpijskich oraz wydłużeniu okresu rozliczeniowego.

- Inwestycja w utalentowanych i perspektywicznych zawodników jest ważnym elementem strategii rozwoju polskiego sportu, zwłaszcza w kontekście przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio . Obecnie do team100 należy 250 sportowców, w tym 37 zawodników z niepełnosprawnościami – powiedziała Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Team100 to program Polskiej Fundacji Narodowej oraz Ministerstwa Sportu realizowany we współpracy z Instytutem Sportu – Państwowym Instytutem Badawczym. Jego celem jest wsparcie młodych perspektywicznych sportowców, członków kadry narodowej w indywidualnych dyscyplinach olimpijskich i paraolimpijskich, którym oprócz szkolenia związkowego jest zapewniana dodatkowa ścieżka finansowania.

Orlen ma 2,8 tys. stacji paliwowych

Według stanu na koniec ub.r. do PKN Orlen należało 2 836 stacji paliwowych, o 33 więcej niż rok wcześniej. W Polsce działało 1 800 stacji (przez rok przybyło 13), w Niemczech 585 (trzy nowe), a Czechach 416 (siedem nowych), na Litwie 25, a firma uruchomiła też pierwszych 10 stacji na Słowacji.

W październiku ub.r. firma ogłosiła, że swoje stacje w Niemczech, Czechach i Słowacji, obecnie działające pod nazwami Star i Benzina, przemianuje na Orlen, co będzie kosztować kilkadziesiąt mln zł.

W ub.r. grupa kapitałowa PKN Orlen zanotowała wzrost przychodów sprzedażowych ze 109,71 do 111,2 mld zł oraz spadek zysku netto z 5,6 do 4,49 mld zł.

Dołącz do dyskusji: Orlen przedłuża sponsoring Grupie Sportowej Orlen

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl