SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Orlen wybrał Publicis do przygotowania nowego cyklu reklam, współpracuje też dalej z Just i Grey

Agencja reklamowa Publicis wygrała przetarg koncernu PKN Orlen na stworzenie nowej platformy komunikacji wizerunkowej. W finale rywalizacji pokonała sześciu konkurentów. Orlen dodatkowo będzie też współpracował z agencjami Just i Grey.

Article

Przetarg rozpoczął się w maju br. Na zapytanie RFI odpowiedziało kilkadziesiąt agencji, spośród których dwanaście zostało zaproszonych do bezpośrednich rozmów.

W pierwszym etapie kryterium wyboru była weryfikacja dokonań agencji oraz ocena, na ile ich dotychczasowe realizacje odpowiadają oczekiwaniom PKN Orlen w świetle planowanych działań. Pod uwagę brane były skale projektów oraz ich kompleksowość. Do wyłonionej po etapie RFI listy siedmiu agencji wysłany został brief (RFP). Oferty oceniane były pod kątem atrakcyjności, innowacyjności oraz dopasowania do marki Orlen, a także wykonalności prezentowanej koncepcji.

Orlen zdecydował się na współpracę z agencją Publicis. W ostatnim etapie przetargu były też agencje PZL i 2012 Agency.

Agencje reklamowe, które zostały zaproszone do składania ofert konkursowych (RFP), a nie zostały wybrane, otrzymały zgodnie z Dobrymi Praktykami SAR wynagrodzenie za przystąpienie do przetargu i poświęcony czas.

Koncern będzie kontynuować równocześnie dotychczasową współpracę z agencją reklamową Just oraz agencją Grey, wybraną w ramach odrębnego postępowania przetargowego w listopadzie.

Przez ostatnie dwa lata wizerunkowe kampanie reklamowe Orlenu były realizowane pod hasłem „Orlen najbliżej”. Kreacją tych reklam zajęła się agencja Just, która przy niektórych kampaniach współpracowała z Scholz&Friends Warszawa.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orlen wybrał Publicis do przygotowania nowego cyklu reklam, współpracuje też dalej z Just i Grey

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl