SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Orły 2003 Canal+

Wśród 19 filmów nominowanych do Polskich Nagród Filmowych Orły 2003 znalazły się 4 produkcje współfinansowane przez CANAL+ Polska. Najwięcej nominacji - spośród wszystkich filmów pretendujących do nagród - zdobył "Pianista" Romana Polańskiego (we wszystkich 13 kategoriach, do których nominacje ogłoszone zostały 6 lutego). Pozostałe koprodukcje CANAL+ zdobyły odpowiednio: "Tam i z powrotem" Wojciecha Wójcika - 10 nominacji, "Głośniej od bomb" -2 nominacje, oraz "Wtorek" - 1 nominację.

Dwa spośród wspomnianych filmów - "Pianista" oraz "Tam i z powrotem" - ubiegać się będą o nagrodę dla najlepszego polskiego filmu 2002 r.

Kandydatami do Polskich Nagród Filmowych Orły są wszystkie polskie filmy fabularne (oraz ich twórcy i aktorzy), które były wyświetlane po raz pierwszy w Polsce przez co najmniej tydzień na ogólnodostępnych płatnych pokazach w 2002 r. Orły zostaną przyznane w 14 kategoriach: Najlepszy Dźwięk, Najlepszy Montaż, Najlepsza Muzyka, Najlepsza Scenografia, Najlepsze Zdjęcia, Najlepszy Scenariusz, Najlepsze Kostiumy, Najlepsza Drugoplanowa Rola Kobieca, Najlepsza Drugoplanowa Rola Męska, Najlepsza Główna Rola Kobieca, Najlepsza Główna Rola Męska, Najlepsza Reżyseria, Najlepszy Film oraz w kategorii Nagroda za Osiągnięcia Życia.

W zeszłym roku CANAL+ przeznaczył na produkcję filmową łączną kwotę 2,5 mln USD, finansując 9 filmów fabularnych i dokumentalnych. Obecnie w postprodukcji są "Pornografia" Jana Jakuba Kolskiego (ekranizacja prozy Witolda Gombrowicza), "Polana pośród brzeziny" w reż. Marceline Loridan-Ivens, "Defekt" Macieja Dudkiewicza. Wkrótce na ekrany kin wejdzie współfinansowany przez CANAL+ najnowszy film Agnieszki Holland "Julia wraca do domu".
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Orły 2003 Canal+

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl