SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Osiecka” nowym serialem TVP. Zagrają Eliza Rycembel i Magdalena Popławska

W Warszawie rozpoczęły się zdjęcia do nowego serialu Telewizji Polskiej „Osiecka” w reżyserii Roberta Glińskiego i Michała Rosy. W rolę tytułowej bohaterki, na różnych etapach jej życia, wcielą się Eliza Rycembel oraz Magdalena Popławska.

Article

Biografia Agnieszki Osieckiej zostanie przedstawiona w trzynastu odcinkach, a jej tłem będą artystyczne, obyczajowe oraz polityczne realia tamtych czasów.

W nowej produkcji TVP zostanie przedstawiona panorama kulturalnego i towarzyskiego życia Warszawy i Polski na przestrzeni kilku dekad, a jego bohaterami - poza Osiecką - będą postacie takie jak m.in.: Zbigniew Cybulski, Bogumił Kobiela, Elżbieta Czyżewska, czy Jeremi Przybora.

W rolach głównych w „Osieckiej” wystąpią: Magdalena Popławska, Eliza Rycembel, Piotr Żurawski, Maria Pakulnis, Jan Frycz, Jędrzej Hycnar, Mikołaj Roznerski, Grzegorz Małecki, Tomasz Włosok, Aleksandra Pisula, Aleksandra Konieczna i Wiktoria Gorodeckaja.

Scenariusz serialu napisali Maciej Karpiński i Maciej Wojtyszko, przy współpracy z Henryką Królikowską i reżyserem Robertem Glińskim, na podstawie dostępnych biografii Agnieszki Osieckiej oraz poświęconych artystce materiałów archiwalnych. Pomysłodawczynią projektu, a także jego producentem realizującym, jest Joanna Ochnik.

Za zdjęcia odpowiada Adam Bajerski, za scenografię - Ryszard Meliwa, a za kostiumy - Ewa Gronowska.

Jak już informowaliśmy, prace literackie nad „Osiecką” rozpoczęły się dwa lata temu.

Telewizja Polska na chwilę nie zdradza informacji na temat terminu premiery produkcji (początkowo miała mieć ona miejsce w 2019 roku). Nie wiadomo również czy serial będzie emitowany w TVP1, czy w TVP2.

Agnieszka Osiecka to znana polska poetka, autorka tekstów piosenek, pisarka, reżyser teatralny i telewizyjny oraz dziennikarka. Żyła w latach 1936-1997. Ukończyła studia na Wydziale Dziennikarskim Uniwersytetu Warszawskiego oraz na Wydziale Reżyserii Filmowej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej w Łodzi. W 1979 roku otrzymała Złoty Krzyż Zasługi. Została również pośmiertnie odznaczona przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Jej utwory są wykonywane przez m.in. Marylę Rodowicz czy Seweryna Krajewskiego.

Udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2018 roku wyniósł 9,73 proc., a TVP2 - 8,16 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Osiecka” nowym serialem TVP. Zagrają Eliza Rycembel i Magdalena Popławska

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tadeusz
Hmm, artystom kasa z PiSowskiej TVP nie cuchnie już? No t czekam na wątek błagalnych listów tekściary do Kiszczaka
12 10
odpowiedź
User
Marlena
Hmm, artystom kasa z PiSowskiej TVP nie cuchnie już? No t czekam na wątek błagalnych listów tekściary do Kiszczaka
Widocznie cuchnać im zaczęła kasa z peowskiego tefałenu
17 12
odpowiedź
User
Gaba
Osiecka w reżimowej telewizji wyreżyserowana przez brata ministra kultury...
18 5
odpowiedź
User
Marlena
Osiecka w reżimowej telewizji wyreżyserowana przez brata ministra kultury...
Robert Gliński jest reżyserem od ponad 30lat, z bardzo dużym i cennym dorobkiem i będzie reżyserem, kiedy jego brat przestanie być ministrem.
21 10
odpowiedź
User
Janek
Mam nadzieję, że emisja odbędzie się już w niepisowskiej TV
12 7
odpowiedź