SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

„Ostatni seans filmowy” Pawła Sztompke zamiast „Się kręci” Jurka Owsiaka w Trójce

Audycja „Się kręci” Jurka Owsiaka zostanie zastąpiona w letniej ramówce Programu 3 Polskiego Radia programem „Ostatni seans filmowy” Pawła Sztompke. Owsiak zrezygnował z pracy w zeszłym tygodniu tłumacząc, że nie podobają mu się zmiany personalne w stacji. - Decyzja Owsiaka to objaw braku tolerancji - stwierdza w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Adam Hlebowicz, dyrektor Programu 3 PR.

Paweł Sztompke, Foto: P.Kurek/PR Article

Tydzień temu Jerzy Owsiak poinformował o zakończeniu współpracy z Trójką, gdzie prowadził audycję „Się kręci”. - Pisząc wyjaśnienie do nowego dyrektora rozgłośni napisałem, że nowa ramówka, a zwłaszcza wprowadzenie Grzegorza Górnego, współzałożyciela kwartalnika „Fronda” do środowego wydania „Klubu Trójki”, tak dalece odbiega od mojej filozofii, że trudno mi pogodzić autorski pomysł redaktora realizowany o godz. 21.00, bardzo upolityczniony i bardzo ciężki w swojej zawartości, z moim programem, który startuje o 22.00 i który jest muzycznie i słownie adresowany do ludzi, którzy wyznają wartości i zasady, jakimi kierujemy się, tworząc takie projekty, jak chociażby festiwal Przystanek Woodstock - stwierdził Owsiak.

- O decyzji Owsiaka dowiedziałem się z internetu, a oficjalne pismo dotarło do nas dopiero następnego dnia. Oceniając tego typu zachowanie (pragnę podkreślić, że nie oceniam tutaj osoby) można powiedzieć, że było to bardzo nieprofesjonalne. Podany przez Jerzego Owsiaka powód rezygnacji świadczy niestety o braku tolerancji wobec Grzegorza Górnego, o którym trudno powiedzieć, że jest osobą kontrowersyjną... . Na antenie było miejsce i dla Grzegorza Górnego i dla Jurka Owsiaka, a audycja Owsiaka miała się znaleźć w letniej ramówce - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Adam Hlebowicz, szef radiowej Trójki.

Jerzy Owsiak przyznał, że czarę goryczy przelało u niego zwolnienie z początkiem maja Grażyny Mędrzyckiej-Gęsickiej, kierownika redakcji aktualności Trójki (w połowie maja pożegnano się z jej zastępcą Tomaszem Ławnickim, a dziennikarzy czytających serwisy informacyjne przesunięto do Informacyjnej Agencji Radiowej).

- Po rezygnacji Jerzego Owsiaka nikt więcej z Trójki nie odszedł i bynajmniej nic nie wiemy o tego typu zamiarach innych pracowników - mówi nam Hlebowicz.

Wiadomo już także, że od tego tygodnia, w miejsce programu „Się kręci”, będzie można w środy od 22.05-23.00 słuchać audycji „Ostatni seans filmowy” prowadzonej przez Pawła Sztompke.

Sztompke w latach 1977-1996 pracował już w Programie 3 Polskiego Radia, a w latach 1986-1996 był kierownikiem redakcji muzycznej tego programu. W 1996 przeszedł do Programu 1 Polskiego Radia, gdzie do 2006 i ponownie od 2015 pełni funkcję kierownika redakcji muzycznej. Obecnie jest gospodarzem „Muzycznej Jedynki” i „Muzyki Nocą”.

Warto dodać, że na fanpage’u „Ratujmy Trójkę” na Facebooku, zrzeszającym słuchaczy niezadowolonych z ostatnich zmian w rozgłośni, ogłoszono pikietę przed siedzibą stacji. Ma to być gest solidarności z pracownikami rozgłośni, których objęły roszady personalne. Udział w pikiecie zadeklarowało prawie 400 osób. Ma się ona odbyć przed siedzibą Trójki w niedzielę 26 czerwca w godz. 12-15.

Według badania Radio Track, od marca do maja br. udział Trójki w rynku radiowym wyniósł 8 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Ostatni seans filmowy” Pawła Sztompke zamiast „Się kręci” Jurka Owsiaka w Trójce

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dobra Zmiana
Ale żeby nie mieć grama wstydu i pchać się do radia w którym nikt nie będzie chciał Sztompke, żenada
19 21
odpowiedź
User
zmech11
Czyżby powstawała kalka programu z RMF Clasic ?
14 11
odpowiedź
User
Były słuchacz Trójki
Sztompke reprezentuje pokolenie emerytów co może jeszcze jest uzasadnione w Jedynce bo tam słuchacz ma ponad 60 lat ale żeby miał zastąpić Jurka Owsiaka w trójce skierowanej do młodszego słuchacza to jest mega głupota , co ten sztompke zaproponuje - kolorowe jarmarki i chór czejanda ?. Rozwalają wszystko czego się dotkną.
24 17
odpowiedź
User
janusz cebulak
Wymiana Owsiaka na Sztompke to żadna wymiana. Za jednym i drugim nie przepadam.
10 11
odpowiedź
User
XYZ
Dobra audycja będzie, choć ta Owsiaka nie była zla.
10 9
odpowiedź