SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Otodom pozwoli weryfikować najemców, wprowadza narzędzie od simpl.rent

Na portalu Otodom (Grupa OLX) wynajmujący mieszkania mogą korzystać z opcji Certyfikat Najemcy służącej do weryfikowania tożsamości i wypłacalności potencjalnych najemców. Realizacją usługi zajmuje się startup simpl.rent.

Article

W ramach Certyfikatu Najemcy użytkownicy Otodom mogą zlecać sprawdzenie potencjalnych najemców w trzech głównych obszarach: tożsamości, zarobków w stosunku do oczekiwanej opłaty za wynajem oraz historii płatniczej i kredytowej. Weryfikacja jest realizowana z wykorzystaniem danych z Krajowego Rejestru Długów, ERIF BIG oraz BIG Infomonitora.

Zachowywana jest poufność wszystkich informacji. Cały proces, w zależności od wybranego sposobu weryfikacji, może trwać jedynie dwie minuty.

- Od lat wspieramy w Otodom profesjonalizację i unowocześnianie rynku nieruchomości w Polsce. Staramy się też dawać jak największe wsparcie obu stronom transakcji. Możliwość weryfikacji najemcy przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa i poufności jego danych to korzyść dla właścicieli mieszkań, ale i komfort dla potencjalnych lokatorów, którzy nie muszą ujawniać swoich prywatnych i wrażliwych danych - komentuje Jakub Kląskała, szef rynku wtórnego na Otodom.

Nowe narzędzie jest dostępne na platformie dla wszystkich użytkowników wystawiających mieszkania na wynajem - zarówno pośredników, jak też klientów indywidualnych.

Certyfikat Najemcy od simpl.rent

Usługę weryfikacji najemców realizuje polsko-brytyjski startup simpl.rent, wprowadził ją na rynek w ub.r.

- Przekazanie mieszkania w najem jest udostępnieniem nieznajomej osobie mienia o znacznej wartości. Do tej pory na polskim rynku weryfikacja najemcy przed podpisaniem umowy nie była standardem, a bardzo często decyzja związania się z konkretną osobą była podejmowana na podstawie rozmowy podczas oględzin mieszkania. Obecnie rynek mocno się profesjonalizuje, a do gry wchodzą nowoczesne technologie, takie jak sztuczna inteligencja lub otwarta bankowość - komentuje prezes spółki Piotr Pajda.

- Możliwość rozpowszechniania Certyfikatu Najemcy i nowego standardu weryfikacji najemców mieszkań z Grupą OLX jest dla nas dużym krokiem naprzód. Certyfikat Najemcy jest dla użytkowników Otodom intuicyjnym narzędziem, które pomoże w podjęciu decyzji o podpisaniu umowy z zainteresowanym, również teraz, kiedy na rynku jest duża presja na szybkie znalezienie lokatorów - podkreśla.

W ramach promocji użytkownicy Otodom.pl i OLX.pl mogą obecnie korzystać z narzędzia z 40-procentową zniżką. Pojedyncza weryfikacja z takim rabatem kosztuje 47,40 zł, pięć weryfikacji - 207 zł, a pakiet dziesięciu - 354 zł. Promocja obowiązuje bezterminowo.

Według badania Gemius/PBI w lipcu ub.r. Otodom.pl zanotował 3,67 mln użytkowników i 90,45 mln odsłon.

Dołącz do dyskusji: Otodom pozwoli weryfikować najemców, wprowadza narzędzie od simpl.rent

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl