SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PCF Group: przy wzroście wpływów zmalał zysk

W pierwszym kwartale br. skonsolidowane przychody sprzedażowe PCF Group, produkującej i wydającej gry wideo, zwiększyły się o 19 proc. do 30,9 mln zł, a zysk netto zmalał z 8,68 do 7,82 mln zł.

Article

Wpływy PCF Group z produkcji gier na zlecenie zwiększyły się rok do roku z 25,5 do 30,24 mln zł (z czego te spoza Europy z 2,15 do 7,8 mln zł), natomiast te z tantiem - z 433 do 635 tys. zł.

Wyniki PCF Group poprawiły pozostałe przychody operacyjne, zawierające m.in. umorzenie 100 proc. otrzymanej pożyczki w ramach programu wsparcia „Paycheck Protection Program Second Draw” prowadzonego w USA, na czym spółka odnotowała ok. 3,3 mln zł dodatniego wyniku.

2obr

Wzrosły koszty spółki, zarówno sprzedanych usług (do 20,3 mln zł z 14,1 mln zł przed rokiem), jak i ogólnego zarządu (do 8,1 mln zł z 4,2 mln zł).

Spółka tłumaczy te wzrosty zwiększeniem skali działalności, która przełożyła się na konieczność rozbudowy struktur deweloperskich i administracyjnych grupy oraz kosztami IPO (ok. 2 mln zł), doradztwem przy zakupie spółki Game On Creative i wyższym kosztem najmu powierzchni biurowej, w związku z przeniesieniem siedziby do nowego biura w Warszawie.

W konsekwencji zysk brutto PCF Group ze sprzedaży zmalał rok do roku z 11,81 do 10,6 mln zł, zysk operacyjny - z 8,39 do 6,81 mln zł, a zysk netto - z 8,68 do 7,82 mln zł.

W drugiej połowie kwietnia br. PCF Group przejęła - za 29,37 mln zł plus możliwe dopłaty - 100 proc. udziałów kanadyjskiego producenta gier Game On Creative, z którym od lat współpracuje, oraz zespół deweloperski amerykańskiej firmy Phosphor Games.

PCF Group od połowy grudnia ub.r. jest notowana na warszawskiej giełdzie. W zeszły piątek na koniec sesji kurs spółki wynosił 58 zł, co daje kapitalizację w wysokości 1,71 mld zł. 50,31 proc. akcji firmy ma jej prezes Sebastian Wojciechowski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PCF Group: przy wzroście wpływów zmalał zysk

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl