SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

P4 i Easyhost chcą stworzyć spółkę FIBEE IV oferującą hurtowy dostęp do sieci kablowych

P4, właściciel sieci komórkowej Play oraz firma Easyhost złożyły w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o akceptację powołania spółki o nazwie FIBEE IV. Nowy podmiot ma się zajmować budową i oferowaniem hurtowego dostępu do sieci stacjonarnych.

Article

Easyhost prowadzi działalność w zakresie projektowania i budowy światłowodowych sieci telekomunikacyjnych w wybranych powiatach w Wielkopolsce.

Spółka ta jest ostatecznie kontrolowana przez Macquarie Group Limited z siedzibą w Sydney. Macquarie jest grupą finansową, która oferuje swoim klientom usługi zarządzania aktywami, finansowania, bankowości, doradztwa korporacyjnego, oceny ryzyka inwestycyjnego oraz obsługi obrotu akcjami i towarami, a także inwestuje w aktywa.

Grupa Macquarie działa na terytorium Polski m.in. za pośrednictwem grupy kapitałowej kontrolowanej przez Put Koma B.V. z siedzibą w Amsterdamie, a Easyhost jest spółką pośrednio zależną Put Koma. Przeważająca część działalności grupy Put Koma wykonywana jest przez spółkę Inea będącą operatorem kablowym w Wielkopolsce. Spółka ta oferuje usługi szerokopasmowego internetu, telefonii mobilnej i stacjonarnej, płatnej telewizji, transmisji danych oraz światłowodowe usługi telekomunikacyjne w ramach technologii FTTP.

We wniosku złożonym w UOKiK P4 oraz Easyhost potwierdziły zamiar powołania nowej spółki o nazwie FIBEE IV, która według ogólnych informacji miałaby się zajmować oferowaniem hurtowego dostępu do sieci kablowych. Regulator nie udzielił bliższych szczegółów na temat działalności FIBEE IV, dodatkowych informacji na ten temat nie podają na razie ani P4, ani Easyhost.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: P4 i Easyhost chcą stworzyć spółkę FIBEE IV oferującą hurtowy dostęp do sieci kablowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl