SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

P4 przejmuje sieć Germanos

Właściciel sieci Germanos obejmie 22% udziałów w P4 do końca kwietnia.

Transakcja objęcia przez cypryjską spółkę Tollerton, właściciela sieci dystrybucji usług komórkowych Germanos, 22% udziałów w podwyższonym kapitale P4, operatorze telefonii UMTS, zostanie zamknięta do końca kwietnia tego roku. Do tego czasu Germanos Polska obowiązują jeszcze umowy na dystrybucję produktów Polskiej Telefonii Cyfrowy, operatora sieci Era, poinformował w czwartek Vasilis Billif, dyrektor rozwoju biznesu Germanosa.

"Germanos musi zrealizować swoje zobowiązania wobec PTC Era, jest kilka innych procedur prawnych. Ale przewidujemy, że transakcja zostanie zakończona przed końcem kwietnia" - powiedział Billif podczas konferencji prasowej.

Dodał, że do końca kwietnia Germanos obejmuje umowa na dystrybucję produktów Ery i do tego czasu nie będzie sprzedawać usług i produktów P4.

P4 podwyższy kapitał i zapłaci akcjami za przejęcie spółki Germanos Polska i jej dwóch spółek zależnych (dystrybucyjnych) z siecią 300 punktów sprzedaży. Po sfinalizowaniu transakcji 22% kapitału P4 będzie miał Tollerton (właściciel Germanosa), Netia będzie miała 23,4% (wobec 30% obecnie), a islandzki fundusz Nowator - 54,6% (wobec 70%).

Billif powiedział, że budżet Germanos zakładał, iż jego sprzedaż detaliczna w Polsce wyniesie w tym roku 45 mln euro.

Germanos zobowiązał się w umowie z P4, że będzie uczestniczył w kolejnych podwyższeniach kapitału, proporcjonalnie do wielkości swoich udziałów.

Wcześniej w czwartek Netia podała w komunikacie, że umowa zawarta z Tollerton Investments Limited przewiduje objęcie przez Tollerton 22% udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym P4 Sp. z o.o. w zamian za udziały spółki Germanos Polska Sp. z o.o. i jej dwóch spółek zależnych (dystrybucyjnych): Telecommunication Center Mobile Sp. z o.o. oraz Mobile Phone Telecom Sp. z o.o.

Wspólnicy P4 zgodzili się ponadto na możliwość przekształcenia P4 w spółkę akcyjną nie wcześniej niż po 23 sierpnia 2007 roku oraz na możliwość wprowadzenia akcji P4 do obrotu na rynku giełdowym po 23 sierpnia 2008 roku.

Warunki zawieszające transakcję to uzyskanie zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) i zgody China Development Bank zgodnie z warunkami kredytu w wysokości 150 mln euro udzielonego P4.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: P4 przejmuje sieć Germanos

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl