SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paczkomat to znak towarowy InPostu, Urząd Patentowy odrzucił wniosek Poczty Polskiej

InPost poinformował, że kolegium orzekające przy Urzędzie Patentowym odrzuciło wniosek Poczty Polskiej o unieważnienie znaku słowno-towarowego Paczkomat oraz potwierdziło, że należy on do InPostu.

Article

Poczta Polska wnioskowała o unieważnienie znaku Paczkomat, twierdząc, że nie nadaje się on do rejestracji w Urzędzie Patentowym, ponieważ słowo „Paczkomat” nie jest oryginalne i nie ma zdolności odróżniających oraz określa wyłącznie cechy tego urządzenia. Spełnienie warunku unikalności i oryginalności jest wymagane przy rejestracji nowego znaku towarowego w Urzędzie Patentowym.

Kolegium orzekające przy Urzędzie Patentowym odrzuciło wniosek Poczty Polskiej, orzekając, że słowo „Paczkomat” jest zarówno oryginalne jak i unikalne. Tym samym podtrzymana została rejestrację tego znaku przez InPost.

Satysfakcji z tego orzeczenia nie kryje Rafał Brzoska, założyciel i prezes zarządu Grupy Integer.pl, do której należy InPost. - To bardzo dobra wiadomość, nikt bez naszej zgody nie będzie mógł teraz używać słowa „Paczkomat”. To dowód, że Polska jest państwem prawa, które chroni dorobek intelektualny swoich obywateli i firm - podkreśla.

Brzoska dodaje, że konkurencja między firmami powinna toczyć się nie przede wszystkim poprzez działania prawne, ale rywalizację rynkową na produkty i usługi. - Uważam, że polskie firmy powinny kooperować przynajmniej na krajowym podwórku tak jak się to dzieje w przypadku firm z innych państw chociażby Niemiec, Francji i Włoch, gdyż presja konkurencyjna dużych międzynarodowych koncernów jest olbrzymia - stwierdza.

Paczkomaty zostały wprowadzone na polski rynek w 2009 roku, obecnie jest ich w całym kraju 1,8 tys., a do końca br. będzie 2,6 tys. w 260 miastach. Paczkomaty funkcjonują też na 21 rynkach zagranicznych na czterech kontynentach, m.in. w Australii, Rosji, Malezji, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Islandii, Kolumbii, Chile, Kostaryce i Salwadorze.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Paczkomat to znak towarowy InPostu, Urząd Patentowy odrzucił wniosek Poczty Polskiej

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
j
Dobra, ale jak do mnie przychodzi listonosz z inpostu to mówi przez domofon poczta. Jeszcze mu się nie zdarzyło powiedzieć, że inpost.
odpowiedź
User
aaa
Dobra, ale jak do mnie przychodzi listonosz z inpostu to mówi przez domofon poczta. Jeszcze mu się nie zdarzyło powiedzieć, że inpost.


Listonosz jak przychodzi to mówi "poczta polska" ? Też pewnie mówi "poczta"... , że przyniósł jakąś pocztę/przesyłkę pocztową.
odpowiedź
User
j
Listonosz jak przychodzi mówi listonosz, a gość z inpostu mówi poczta.
odpowiedź