SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Paczkomat to znak towarowy InPostu, Urząd Patentowy odrzucił wniosek Poczty Polskiej

InPost poinformował, że kolegium orzekające przy Urzędzie Patentowym odrzuciło wniosek Poczty Polskiej o unieważnienie znaku słowno-towarowego Paczkomat oraz potwierdziło, że należy on do InPostu.

Article

Poczta Polska wnioskowała o unieważnienie znaku Paczkomat, twierdząc, że nie nadaje się on do rejestracji w Urzędzie Patentowym, ponieważ słowo „Paczkomat” nie jest oryginalne i nie ma zdolności odróżniających oraz określa wyłącznie cechy tego urządzenia. Spełnienie warunku unikalności i oryginalności jest wymagane przy rejestracji nowego znaku towarowego w Urzędzie Patentowym.

Kolegium orzekające przy Urzędzie Patentowym odrzuciło wniosek Poczty Polskiej, orzekając, że słowo „Paczkomat” jest zarówno oryginalne jak i unikalne. Tym samym podtrzymana została rejestrację tego znaku przez InPost.

Satysfakcji z tego orzeczenia nie kryje Rafał Brzoska, założyciel i prezes zarządu Grupy Integer.pl, do której należy InPost. - To bardzo dobra wiadomość, nikt bez naszej zgody nie będzie mógł teraz używać słowa „Paczkomat”. To dowód, że Polska jest państwem prawa, które chroni dorobek intelektualny swoich obywateli i firm - podkreśla.

Brzoska dodaje, że konkurencja między firmami powinna toczyć się nie przede wszystkim poprzez działania prawne, ale rywalizację rynkową na produkty i usługi. - Uważam, że polskie firmy powinny kooperować przynajmniej na krajowym podwórku tak jak się to dzieje w przypadku firm z innych państw chociażby Niemiec, Francji i Włoch, gdyż presja konkurencyjna dużych międzynarodowych koncernów jest olbrzymia - stwierdza.

Paczkomaty zostały wprowadzone na polski rynek w 2009 roku, obecnie jest ich w całym kraju 1,8 tys., a do końca br. będzie 2,6 tys. w 260 miastach. Paczkomaty funkcjonują też na 21 rynkach zagranicznych na czterech kontynentach, m.in. w Australii, Rosji, Malezji, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Islandii, Kolumbii, Chile, Kostaryce i Salwadorze.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Paczkomat to znak towarowy InPostu, Urząd Patentowy odrzucił wniosek Poczty Polskiej

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
j
Dobra, ale jak do mnie przychodzi listonosz z inpostu to mówi przez domofon poczta. Jeszcze mu się nie zdarzyło powiedzieć, że inpost.
20 10
odpowiedź
User
aaa
Dobra, ale jak do mnie przychodzi listonosz z inpostu to mówi przez domofon poczta. Jeszcze mu się nie zdarzyło powiedzieć, że inpost.


Listonosz jak przychodzi to mówi "poczta polska" ? Też pewnie mówi "poczta"... , że przyniósł jakąś pocztę/przesyłkę pocztową.
13 10
odpowiedź
User
j
Listonosz jak przychodzi mówi listonosz, a gość z inpostu mówi poczta.
9 9
odpowiedź
User
Kot prezesa
A jak moi znajomi "pukają" do drzwi o szóstej rana to zgadnijcie co mówią.
9 8
odpowiedź
User
Dżon Snoł
niech nazwą PACZKOBOX i po kłopocie
8 11
odpowiedź