SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paczkomaty w sklepach z alkoholem. Jest już 100 takich maszyn

Grupa InPost uruchomiła już 100 Paczkomatów w sklepach z alkoholem pod szyldem Duży Ben, należących do Grupy Eurocash. Są to maszyny typu InDoor, umieszczane wewnątrz sklepu. Do końca roku Paczkomat będzie dostępny w każdej lokalizacji sieci Duży Ben – czyli nawet w 430 sklepach.

Article

- Już blisko 100 tysięcy klientów odwiedziło sklep Duży Ben w celu odbioru przesyłki z urządzenia Paczkomat – co pokazuje wyjątkową synergię handlu z usługami InPost. Planujemy wspólne promocje dla klientów sklepów Duży Ben oraz dalszą wspólną ekspansję. Już teraz w sklepach Grupy Eurocash znajduje się prawie 2 000 maszyn Paczkomat. Nasza współpraca obejmuje także rozwój systemu punktów odbioru i nadań (PUDO). Już teraz mamy 350 aktywnych punktów PUDO, które obsłużyły ponad 150 tys. przesyłek, także w sklepach Duży Ben - mówi Waldemar Brzoska, dyrektor działu ekspansji i rozstawień InPost.

– Rozwój wygodnych usług to jeden z istotnych filarów strategii sieci Duży Ben. Partnerstwo z InPost idealnie uzupełnia naszą ofertę w tym zakresie, a także wpływa na wzajemne zwiększenie obrotów i wolumenów. Nasi klienci bardzo chętnie korzystają z urządzeń Paczkomat przy okazji zakupów, a nadanie lub odbiór przesyłki zachęca ich do skorzystania z naszej oferty. Planując kolejne etapy ekspansji uwzględniamy w nich również rozwój usług PuDo InPost - dodaje Michał Florkiewicz, dyrektor generalny Duży Ben.

Sklepy Duży Ben znajdują się na terenie całej Polski. Sieć należy do Grupy Eurocash, która prowadzi też sieci franczyzowe ABC, Groszek czy Delikatesy Centrum.

Ponad 20 tys. Paczkomatów w Polsce

Sieć urządzeń Paczkomat InPostu obejmuje niemal 28 tys. urządzeń, z czego już ponad 20 tys. w Polsce. W ciągu nieco ponad dwóch lat liczba Paczkomatów w Polsce wzrosła o prawie 100 proc. Na koniec 2020 roku było 10 776 maszyn, a poziom 15 tys. przekroczono w październiku 2021 roku.

InPost swoje maszyny od kilku lat stawia także za granicą (w połowie 2021 roku za 513 mln euro przejął francuskiego operatora Mondial Relay). Na koniec ub.r. działało tam 8 633 Paczkomatów, ponad dwa razy więcej niż rok wcześniej (3 922).

W Wielkiej Brytanii w marcu br. uruchomiono Paczkomat nr. 5 tys., a we Francji w kwietniu przekroczono poziom 3 tys. - Obecnie koncentrujemy się na ekspansji na rynkach europejskich, gdzie trafia najwięcej naszych nowych urządzeń, ale nie zapominamy o rynku polskim - zapewnia Rafał Brzoska.

W ub.r. przychody grupy InPost poszły w górę o 54 proc. do 7,08 mld zł, a liczba dostarczonych paczek - o 44 proc. do 744,9 mln. Zysk netto zmalał natomiast z 491,3 do 456,5 mln zł, m.in. wskutek wyższych kosztów obsługi zadłużenia.
 

Dołącz do dyskusji: Paczkomaty w sklepach z alkoholem. Jest już 100 takich maszyn

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sta
Szanowna redakcjo, słowo paczkomat się odmienia.
Przynajmniej w mowie potocznej, nie wiem jak w waszej korpogwarze.

Nie wspomnę o czymś takim jak "grupa inpost uruchomił". Plujecie nam w twarz takim podejściem do swojej pracy.
odpowiedź