SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Powstanie kontynuacja serii „Pampalini - łowca zwierząt”. Bielskie Studio Filmów Rysunkowych zapowiada nowe filmy

Z końcem grudnia w bielskim Studio Filmów Rysunkowych ruszyły prace nad kontynuacją serii „Pampalini - łowca zwierząt” - podał  p.o. dyrektora SFR Tomasz Małodobry. Pierwsze odcinki będą gotowe jeszcze w br. Ruszyły też prace koncepcyjne nad nowym serialem dla dzieci.

„Pampalini, obok Bolka i Lolka, Reksia, Błękitnego Rycerzyka, Smoka Wawelskiego i profesora Gąbki, jest jedną z kultowych postaci, które wypełniały dziecięcą wyobraźnię wielu pokoleń Polaków. Po wielu latach przerwy bielskie studio przygotowuje wielki powrót na małe ekrany sympatycznego łowcy” - poinformował Tomasz Małodobry.

Szef SFR wskazał, że „Pampalini tym razem nie będzie chwytał zwierząt w egzotycznych krainach, tylko wyruszy tropem przygody po Polsce”. Uchylając rąbka tajemnicy zaznaczył, że przygody myśliwego będą mogły śledzić z zapartym tchem nie tylko dzieci, ale i ich rodzice, z myślą o których w serialu pojawią się nawiązania do poprzednich serii i „spora dawka łączącego pokolenia humoru”.

„Pierwsze odcinki tej rodzinnej produkcji będziemy mogli zobaczyć już pod koniec 2021 r.” – powiedział Małodobry.

„Pampalini łowca zwierząt” powstał w latach 1977-1980

Animowany serial „Pampalini łowca zwierząt” powstał w bielskim Studio Filmów Rysunkowych w latach 1977-1980. Zrealizowano 13 odcinków. Opowiada o przygodach myśliwego. Autorem scenariuszy byli Leszek Mech i Bronisław Zeman.

Dyrektor dodał, że od końca grudnia trwają również prace koncepcyjne nad całkowicie nowym serialem skierowany do dzieci w wieku 6-12 lat. „Projekt nosi roboczy tytuł +Biuro śledcze+, a jego bohaterowie będą uczyć konstruktywnego rozwiązywania problemów i zagadek. Agenci biura, dzięki nieszablonowemu podejściu do nauki, będą nie tylko objaśniali dzieciom skomplikowaną rzeczywistość, ale także zachęcali do zdobywania wiedzy” – poinformował Tomasz Małodobry.

Zakończył się remont bielskiego Studia Filmów Rysunkowych

Zakończył się remont zabytkowej bielskiej willi Juliusza Rotha, w której siedzibę ma Studio Filmów Rysunkowych – podał  Tomasz Małodobry. Jak dodał, jeszcze w pierwszym kwartale zostanie wyłoniony wykonawca budowy obok willi Centrum Bajki i Animacji.

Remont zabytkowej willi to pierwszy etap tworzenia w oparciu o bielską wytwórnię interaktywnego Centrum, które ma być połączeniem interaktywnego i nowoczesnego muzeum z parkiem rozrywki. Otwarcie ma nastąpić w 2023 r.

Prace remontowe w willi trwały od lata 2018 r. Ich koszt wyniósł ponad 3 mln zł.

W drugim etapie obok Studia wzniesiony zostanie gmach Centrum Bajki i Animacji. Z zabytkową willą połączony będzie przewiązką. Ta część powstanie dzięki dofinansowaniu z funduszy norweskich.

„Całkowity koszt budowy Centrum wyniesie 32 mln zł. Poza funduszami norweskimi - 15,1 mln zł - budżet składa się w zdecydowanej większości ze środków Ministerstwa Kultury, a także miasta Bielsko-Biała. Gmina pod budowę wniosła także działkę” – podała wytwórnia.

W willi Rotha znajdzie się miejsce dla fragmentu przygotowanej ekspozycji Centrum. Przede wszystkim jednak będzie odbywać się tam w dalszym ciągu produkcja filmów.

Willa Juliusza Rotha powstała w 1888 r. Od początku lat 50. XX w. budynek jest siedzibą bielskiej wytwórni. Tu powstawały najsłynniejsze produkcje, m.in. animacje o przygodach Reksia, Pampaliniego, czy Bolka i Lolka.

Studio Filmów Rysunkowych powstało w 1947 r. Pod kierownictwem plastyka Zdzisława Lachura utworzono w Katowicach zespół, który po komplikacjach lokalowych trafił do Bielska. Pierwszy film rysunkowy powstał rok później. Z bielskim studio współpracowali m.in. Zbigniew Lengren, Jan Szancer, Józef Szajna, Jan Brzechwa, Ludwik Jerzy Kern, Stefan Kisielewski, Krzysztof Komeda i Krzysztof Penderecki.

Dołącz do dyskusji: Powstanie kontynuacja serii „Pampalini - łowca zwierząt”. Bielskie Studio Filmów Rysunkowych zapowiada nowe filmy

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
rewelacyjny pomysł!
odpowiedź
User
seba
w TVP brakuje kanału nr 5 ...
mamy TVP1 TVP2 TVP3 wkrótce TVP4K i właśnie dla widzów "zerówki" czyli wieku 5+ można by było puszczać tam mądrzejsze bajki jak i programy edukacyjne i przyrodnicze, robocza nazwa TVP 5+ też wydaje się spoko., na abc same bajki.
Kiedyś dla dzieci w tym wieku była tv edukacyjna
odpowiedź
User
hhh
Byłem bez pracy przez 6 miesięcy, kiedy mój były współpracownik w końcu polecił mi rozpocząć pracę jako wolny strzelec z domu ... Dopiero po tym, jak zarobiłem 5000 $ w pierwszym miesiącu, kiedy naprawdę uwierzyłem, że mogę to robić na życie! Teraz jestem szczęśliwszy niż
odpowiedź