SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Powstanie kontynuacja serii „Pampalini - łowca zwierząt”. Bielskie Studio Filmów Rysunkowych zapowiada nowe filmy

Z końcem grudnia w bielskim Studio Filmów Rysunkowych ruszyły prace nad kontynuacją serii „Pampalini - łowca zwierząt” - podał  p.o. dyrektora SFR Tomasz Małodobry. Pierwsze odcinki będą gotowe jeszcze w br. Ruszyły też prace koncepcyjne nad nowym serialem dla dzieci.

Article

„Pampalini, obok Bolka i Lolka, Reksia, Błękitnego Rycerzyka, Smoka Wawelskiego i profesora Gąbki, jest jedną z kultowych postaci, które wypełniały dziecięcą wyobraźnię wielu pokoleń Polaków. Po wielu latach przerwy bielskie studio przygotowuje wielki powrót na małe ekrany sympatycznego łowcy” - poinformował Tomasz Małodobry.

Szef SFR wskazał, że „Pampalini tym razem nie będzie chwytał zwierząt w egzotycznych krainach, tylko wyruszy tropem przygody po Polsce”. Uchylając rąbka tajemnicy zaznaczył, że przygody myśliwego będą mogły śledzić z zapartym tchem nie tylko dzieci, ale i ich rodzice, z myślą o których w serialu pojawią się nawiązania do poprzednich serii i „spora dawka łączącego pokolenia humoru”.

„Pierwsze odcinki tej rodzinnej produkcji będziemy mogli zobaczyć już pod koniec 2021 r.” – powiedział Małodobry.

„Pampalini łowca zwierząt” powstał w latach 1977-1980

Animowany serial „Pampalini łowca zwierząt” powstał w bielskim Studio Filmów Rysunkowych w latach 1977-1980. Zrealizowano 13 odcinków. Opowiada o przygodach myśliwego. Autorem scenariuszy byli Leszek Mech i Bronisław Zeman.

Dyrektor dodał, że od końca grudnia trwają również prace koncepcyjne nad całkowicie nowym serialem skierowany do dzieci w wieku 6-12 lat. „Projekt nosi roboczy tytuł +Biuro śledcze+, a jego bohaterowie będą uczyć konstruktywnego rozwiązywania problemów i zagadek. Agenci biura, dzięki nieszablonowemu podejściu do nauki, będą nie tylko objaśniali dzieciom skomplikowaną rzeczywistość, ale także zachęcali do zdobywania wiedzy” – poinformował Tomasz Małodobry.

Zakończył się remont bielskiego Studia Filmów Rysunkowych

Zakończył się remont zabytkowej bielskiej willi Juliusza Rotha, w której siedzibę ma Studio Filmów Rysunkowych – podał  Tomasz Małodobry. Jak dodał, jeszcze w pierwszym kwartale zostanie wyłoniony wykonawca budowy obok willi Centrum Bajki i Animacji.

Remont zabytkowej willi to pierwszy etap tworzenia w oparciu o bielską wytwórnię interaktywnego Centrum, które ma być połączeniem interaktywnego i nowoczesnego muzeum z parkiem rozrywki. Otwarcie ma nastąpić w 2023 r.

Prace remontowe w willi trwały od lata 2018 r. Ich koszt wyniósł ponad 3 mln zł.

W drugim etapie obok Studia wzniesiony zostanie gmach Centrum Bajki i Animacji. Z zabytkową willą połączony będzie przewiązką. Ta część powstanie dzięki dofinansowaniu z funduszy norweskich.

„Całkowity koszt budowy Centrum wyniesie 32 mln zł. Poza funduszami norweskimi - 15,1 mln zł - budżet składa się w zdecydowanej większości ze środków Ministerstwa Kultury, a także miasta Bielsko-Biała. Gmina pod budowę wniosła także działkę” – podała wytwórnia.

W willi Rotha znajdzie się miejsce dla fragmentu przygotowanej ekspozycji Centrum. Przede wszystkim jednak będzie odbywać się tam w dalszym ciągu produkcja filmów.

Willa Juliusza Rotha powstała w 1888 r. Od początku lat 50. XX w. budynek jest siedzibą bielskiej wytwórni. Tu powstawały najsłynniejsze produkcje, m.in. animacje o przygodach Reksia, Pampaliniego, czy Bolka i Lolka.

Studio Filmów Rysunkowych powstało w 1947 r. Pod kierownictwem plastyka Zdzisława Lachura utworzono w Katowicach zespół, który po komplikacjach lokalowych trafił do Bielska. Pierwszy film rysunkowy powstał rok później. Z bielskim studio współpracowali m.in. Zbigniew Lengren, Jan Szancer, Józef Szajna, Jan Brzechwa, Ludwik Jerzy Kern, Stefan Kisielewski, Krzysztof Komeda i Krzysztof Penderecki.

Dołącz do dyskusji: Powstanie kontynuacja serii „Pampalini - łowca zwierząt”. Bielskie Studio Filmów Rysunkowych zapowiada nowe filmy

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
rewelacyjny pomysł!
odpowiedź
User
seba
w TVP brakuje kanału nr 5 ...
mamy TVP1 TVP2 TVP3 wkrótce TVP4K i właśnie dla widzów "zerówki" czyli wieku 5+ można by było puszczać tam mądrzejsze bajki jak i programy edukacyjne i przyrodnicze, robocza nazwa TVP 5+ też wydaje się spoko., na abc same bajki.
Kiedyś dla dzieci w tym wieku była tv edukacyjna
odpowiedź
User
Pio
Ciekawe podejście - czy w takim razie niedługo zaczniemy produkować maluchy i polonezy?
Kto będzie taki serial oglądał - chyba z sentymentu 40-50latki.
Pan, który ma kierować studiem widać czuje sentyment dla tytułu - pytanie tylko czy z punktu widzenia biznesowego ma to sens? Jeśli tak to dlaczego przez ostatnie kilkadziesiąt lat nikt się nie wziął za produkcję kontynuacji? Stare dobre jest wino i skrzypce.
Panowie teraz będą się bawić w produkcję kreskówek za nie swoje pieniądze - a czy się zarobi czy nie to nie ma znaczenia... Jest do wydania dotacja to trzeba ją wydać - takie jest podejście do tematu, a widać to po tym, kto ma kierować studiem.
odpowiedź