SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polska Akademia Nauk zakończyła kontrowersyjny przetarg na usługi PR bez wyboru agencji

Polska Akademia Nauk zakończyła kontrowersyjny przetarg na usługi PR, który prowadziła na przełomie sierpnia i września. Nie wybrała w nim jednak agencji do współpracy - ustalił serwis Wirtualnemedia.pl. 

23 sierpnia br. Polska Akademia Nauk ogłosiła postępowanie na usługi PR, obejmujące m.in. redakcję tekstów, konsultacje kryzysowe obsługę konferencji prasowych. Początkowo zainteresowanym podmiotom dano tylko dwa dni na złożenie oferty. Po pytaniach z mediów czas wydłużono do 29 sierpnia. 

Nagannie praktyki PAN oceniły we wspólnym oświadczeniu zarządy Polskiego Stowarzyszenia Public Relations i Stowarzyszenia Agencji Public Relations. 

- Zarządy Polskiego Stowarzyszenia Public Relations oraz Stowarzyszenia Agencji Public Relations wyrażają swój sprzeciw wobec praktyk dotyczących tak krótkiego czasu na składanie ofert. (…) W tej konkretnej sytuacji zaproponowany termin nie daje ani czasu na przygotowanie wysokiej jakości zgłoszeń, ani nawet nie zapewnia odpowiednio szerokiego upowszechnienia się informacji o postępowania, co powinno być ważnym celem każdego podmiotu, który odpowiada na zamówienie publiczne. W efekcie, wiele potencjalnie zainteresowanych podmiotów, bez ciągłego monitoringu stron BIP określonych zamawiających, nie jest w stanie nawet zapoznać się z propozycją i przygotować nań merytoryczną odpowiedź - wskazano w oświadczeniu.

PSPR i SAPR zwróciły uwagę, że w przypadku tego postępowania adekwatny czas na odpowiedź dla agencji to co najmniej 5 dni roboczych. - Jednak za dobry standard rynkowy można by uznać termin dwóch tygodni - wskazują organizacje branżowe. "Zarządy Polskiego Stowarzyszenia Public Relations oraz Stowarzyszenia Agencji Public Relations zwracają się do Polskiej Akademii Nauk z rekomendacją o anulowanie postępowania i rozpisanie go ponownie, w zgodzie z dobrymi praktykami" - czytamy w oświadczeniu PSPR i SAPR.

Po krytyce branży przetarg ruszył na nowo

Po krytyce ze strony Polskiego Stowarzyszenia Public Relations i Stowarzyszenia Agencji Public Relations, Polska Akademia Nauk rozpisała nowe postępowanie na wybór usługodawcy z zakresu public relations. Zainteresowane podmioty miały 10 dni na złożenie ofert - do 11 września. 

- Pierwsze postępowanie zakończyliśmy szacowaniem przedmiotu zamówienia bez wyłonienia Wykonawcy. Warunki nowego postępowania pozostają tożsame, z terminem składania ofert do 11 września 2023 r. godz. 9:00 - informowała wówczas Polska Akademia Nauk.

Po tym terminie próbowaliśmy ustalić, ile i jakie agencje zgłosiły się do postępowania. Biuro prasowe PAN nie podało nam tych informacji.

Kilka dni temu na stronie zamówień publicznych Akademii zamieszczono informację, że przetarg zakończono “bez dokonania wyboru Wykonawcy i nieudzielenia zamówienia”. 

Zapytaliśmy wczoraj rzeczniczkę prasową PAN, Annę Bracik jakie były powody zakończenia przetargu bez wyboru zwycięzcy. Do czasu publikacji tego materiału nie otrzymaliśmy odpowiedzi. 

Dołącz do dyskusji: Polska Akademia Nauk zakończyła kontrowersyjny przetarg na usługi PR bez wyboru agencji

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Toosk
Taka instytucja i taki wstyd. Pewnie ktos bokiem cos chcial przytulic. Ale za glosno sie zgadzam zrobilo.
odpowiedź