SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Panasonic, Samsung i Sony chcą stworzyć jeden standard okularów 3D

Firmy Samsung Electronics, Panasonic Corporation, Sony Corporation oraz X6D Limited (Xpand 3D) nawiązały współpracę w celu opracowania nowego standardu technologicznego dla aktywnych okularów 3D do użytku domowego.

Panasonic, Samsung i Sony chcą stworzyć jeden standard okularów 3D

W ramach "Inicjatywy Okularów 3D Full HD", firmy zamierzają współdziałać w celu opracowania i licencjonowania technologii aktywnych okularów 3D wykorzystywanych do użytku domowego, pracujących na falach radiowych (RF), w ujednoliconym standardzie dla producentów telewizorów oraz producenta okularów 3D Xpand.

Standaryzacja ma również objąć protokoły komunikacji aktywnych okularów 3D z urządzeniami wyświetlającymi obraz 3D za pośrednictwem podczerwieni (IR), poczynając od protokołów opracowanych wspólnie przez Panasonic i Xpand 3D, po autorskie protokoły firm Samsung i Sony.

Okulary wykorzystujące technologię aktywnego 3D umożliwiają wyświetlanie trójwymiarowego obrazu w jakości Full HD w każdym oku, a także oferują większą swobodę ruchu dzięki technologii Bluetooth.

Licencja na "Inicjatywę Okularów 3D Full HD" wydana zostanie we wrześniu 2011 r. Wówczas rozpocznie się proces opracowywania nowych, ustandaryzowanych aktywnych okularów 3D. Uniwersalne okulary obsługujące nowe protokoły IR/RF mają się pojawić na rynku w 2012 r. Według zapowiedzi, będą one kompatybilne z telewizorami 3D dostępnymi na rynku od 2011 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Panasonic, Samsung i Sony chcą stworzyć jeden standard okularów 3D

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
tylko po co?
8 8
odpowiedź