SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jest plan powrotu "Panoramy" o 18.00, ale w skróconej wersji. Kłopoty z technologią

„Panorama” TVP2 od powrotu na antenę w styczniu br. emitowana jest o godz. 22.30 (w weekendy 22.20). Pojawił się jednak plan stworzenia krótszego wydania o godz. 18.00 - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. 

„Panorama” wróciła do nadawania na początku stycznia b.r. po tym, jak zniknęła podobnie jak „Wiadomości” (dziś „19.30”) i stacja TVP Info w związku ze zmianami w mediach publicznych. Powrót serwisu informacyjnego TVP2 nastąpił jednak w zmienionym kształcie.

“Panorama” wróci o 18.00, ale krótsze wydanie

Główne wydanie „Panoramy" było w ostatnich latach pokazywane o godzinie 18.00. Dziś widzowie mogą oglądać serwis o godzinie 22.30, a w soboty i niedziele o 22.20. Czy dojdzie do zmiany na tym polu?

- Nie ma żadnych decyzji w sprawie powrotu głównego wydania „Panoramy” o 18.00. Natomiast są przymiarki, żeby o tej porze pojawiła się krótsza wersja „Panoramy”, a wtedy o 22.30 nadal główne wydanie - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl szef programu Jarosław Kulczycki  - Chociaż staram się, żeby to wieczorne wydanie było o pół godziny wcześniej - dodaje. W ramówce TVP2 do 10 marca br. nie ma na razie „Panoramy” o godz. 18.00.

Z naszych informacji wynika, że pojawienie się programu o 18.00 w krótszej wersji uzależnione jest od technologii. Wydanie będzie emitowane, gdy z budynku Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zostanie przeniesiony na Woronicza tzw. ingest - zespół urządzeń do zasysania contentu i rozsyłania na montaż. Wcześniej nie będzie to możliwe.

W poprzednich latach programy informacyjne TVP „Wiadomości”, „Panorama” czy stacja TVP Info nadawane były z budynku przy Placu Powstańców Warszawy. Dziś emitowane są z budynków przy Woronicza i nie wiadomo, czy i kiedy nastąpi powrót do siedziby Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Prowadzący i reporterzy nowej „Panoramy”

Serwis informacyjny TVP2 prowadzą dziś Piotr Jędrzejek (wcześniej Polsat News), Jarosław Kulczycki i Justyna Śliwowska-Mróz. Od kwietnia dołączy do nich Ewa Gajewska, przechodząca z Wydarzeń 24.

W gronie reporterów „Panoramy” znajdują się obecnie m.in. Mirosław Cichy, Łukasz Myc, Małgorzata Wiśniewska i Anna Waśkiewicz. „Panorama” nie wróciła do „Pytania na Śniadanie”. 

Z raportu Wirtualnemedia.pl wynika, że pierwszych pięć wydań wznowionego po 3-tygodniowej przerwie serwisu informacyjnego „Panorama” w TVP2 i TVP Info obejrzało średnio 546 tys. widzów. 

CZYTAJ TEŻ: TVP nie ujawnia zarobków nowych dziennikarzy, Watchdog idzie do sądu. “Nic się nie zmieniło”

CZYTAJ TEŻ: Inspekcja Pracy kontroluje TVP. „Solidarność” zgłosiła postulaty

Dołącz do dyskusji: Jest plan powrotu "Panoramy" o 18.00, ale w skróconej wersji. Kłopoty z technologią

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mikołaj
Gdyby był jakiś ogarnięty dyrektor programowy z prawdziwego zdarzenia to taka sytuacja nie miałaby miejsca. Czołganie serwisu informacyjnego po ramówce to klasyczny wyrok śmierci dla programu
odpowiedź
User
O co
O co chodzi z tym placem? Ktoś może w końcu dotrzeć do prawdy dlaczego boją się tego miejsca jak ognia? Chcą to sprzedać? Czy myślą, że stara ekipa jakieś pułapki tam zastawiła?
odpowiedź
User
Kinga
Z placem nikt nic nie wie a jak nie wiadomo o co chodzi...
odpowiedź