SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PAP odmówiła Mariannie Schreiber wynajmu sali na konferencję

Polska Agencja Prasowa „ze względów wizerunkowych” podjęła decyzję o odmowie wynajmu sali Centrum Prasowego Mariannie Schreiber. Żona ministra chciała zorganizować tam konferencję założonej przez siebie Partii Mam Dość.

Marianna Schreiber w piątek rano poinformowała, że Centrum Prasowe Polskiej Agencji Prasowej odmówiło wynajmu sali na konferencję jej Partii Mam Dość. Schreiber mówiła w wideo na Twitterze: „Gdy rozmawiałam z panią z Centrum Prasowego przez telefon, powiedziała mi, że „»jesteśmy otwarci na różnorodność«, że »oczywiście program musi być zgodny z naszymi przekonaniami i wartościami«, więc mówię, że jest to program partii liberalnej, która zrzesza obywateli, którzy szanują drugiego człowieka, szanują, tolerują, nie klasyfikują, na co pani odparła: »oczywiście, my też wyznajemy te same wartości«. Przeczytałam w mailu, że »niestety, szanowna pani, nie zgadzamy się, aby pani u nas przedstawiała swój ramowy program«” - relacjonowała Schreiber.

„Przecież konferencję prasową w Centrum Prasowym PAP miał ówczesny minister Łukasz Mejza, który nadużył zaufania ludzi, prowadząc dziwne medyczne interesy w firmie, którą założył. Jak się okazuje, mnie odmówiono, chociaż ja chcę dobra dla wszystkich ludzi, ale Mejza był zapraszany z otwartymi rękoma. Czy to nie jest dziwne?! Czy to nie jest propaganda?!” - grzmiała Schreiber.

PAP: Ryzyko naruszenia szeregu punktów z paragrafu

- Polska Agencja Prasowa, ze względów wizerunkowych, podjęła decyzję o odmowie wynajmu Sali Centrum Prasowego CP w oparciu o regulamin usług Centrum Prasowego PAP, w szczególności par 3 pkt 1: Odmowa przyjęcia zamówienia oraz odstąpienie od umowy przez Usługodawcę – przekazała nam Lidia Garbaczuk, dyrektor Biura Marketingu i Sprzedaży Usług PAP.

Jak dodała, przepis ten mówi o możliwości odmowy przyjęcia zamówienia, jeśli mógłby on w negatywny sposób wpłynąć na wizerunek PAP, w szczególności jeśli „a) zawiera sformułowania naruszające dobra osobiste osób trzecich, b) narusza prawa własności intelektualnej osób trzecich, c) jest niedozwoloną reklamą, d) zawiera treści obsceniczne, wulgarne, nieobyczajne lub w inny sposób godzące w zasady współżycia społecznego, e) propaguje idee i postawy sprzeczne z obowiązującym prawem, f) koliduje z interesami PAP S.A. albo z jej linią programową, g) stanowi bezpośrednią konkurencję w stosunku do działalności PAP S.A.”.

Które konkretnie podpunkty wspomnianego przepisu miałaby naruszyć konferencja Schreiber? - W opinii PAP jest ryzyko naruszenia szeregu punktów z paragrafu 3, punkt 1 - ucina Garbaczuk.

Marianna Schreiber przeciwko „lex TVN”

Marianna Schreiber jest żoną sekretarza stanu w kancelarii premiera Łukasza Schreibera. Zrobiło się o niej głośno we wrześniu ub.r., kiedy wzięła udział w programie „Top model” w TVN. Po występie udzieliła kilku wywiadów (m.in. „Gazecie Wyborczej” i w programie Kuby Wojewódzkiego), w których opowiadała głównie o swoim życiu prywatnym i poglądach.

W mediach społecznościowych wiele razy dystansowała się od działań obozu rządzącego, w drugiej połowie grudnia uczestniczyła w proteście przeciw „lex TVN”. Kilka dni temu zapowiedziała założenie własnej Partii Mam Dość. Na razie nie podała szczegółów dotyczących programu stronnictwa.

Dołącz do dyskusji: PAP odmówiła Mariannie Schreiber wynajmu sali na konferencję

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pawel
Dobrze,ze PAP odmówił.Marianna są jeszcze lokale rozrywkowe.
odpowiedź
User
Mam złość
Wystopienie zmontowane z bardzo wielu części, że kupy się nie trzyma.
Odbiorca ma dość.
odpowiedź
User
Asia
Trudno
odpowiedź