SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PAP pozywa Agorę za bezprawne wykorzystywanie jej treści

Zarząd Polskiej Agencji Prasowej podjął decyzję o pozwaniu do sądu spółki Agora za bezprawne wykorzystywanie treści PAP przez serwisy internetowe spółki.

Warszawska siedziba Agory, fot. materiały PRArticle

W czwartek późnym popołudniem PAP wystosował komunikat w tej sprawie. - W związku z zakończeniem z dniem 30 kwietnia obowiązywania umowy pomiędzy PAP a Agora SA, media spółki Agora (m.in. Gazeta Wyborcza, gazeta.pl, wyborcza.pl, sport.pl i tokfm.pl) utraciły prawo do korzystania z serwisów Polskiej Agencji Prasowej. Pomimo tego serwisy internetowe Agory nadal wykorzystują treści pochodzące z serwisów PAP. Agora nie zaprzestała bezumownego korzystania z treści PAP także po wystosowaniu przez PAP przedsądowego wezwania w tej sprawie. W związku z zaistniałą sytuacją Zarząd PAP podjął decyzję o pozwaniu spółki Agora SA za bezprawne wykorzystywanie treści PAP - czytamy w oświadczeniu PAP.

Jak udało nam się dowiedzieć nieoficjalnie, to Agora z końcem kwietnia wypowiedziała umowę Polskiej Agencji Prasowej. Powodem miała być ogólna dostępność do treści, które są publikowane przez PAP.

Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Agory, nie chce tego komentować. - Nie otrzymaliśmy jeszcze pozwu, nie będziemy się więc na razie ustosunkowywali do komunikatu PAP - powiedziała dla portalu Wirtualnemedia.pl.

Spółka ma wypracować stanowisko po otrzymaniu pozwu oficjalną drogą.

Rosnące wpływy i strata netto Agory

W pierwszym kwartale br. Agora zanotowała 301 mln zł wpływów ze sprzedaży (o 4,3 proc. więcej niż rok wcześniej) oraz 6,1 mln zł straty netto. W całym ub.r. osiągnęła wzrost przychodów o 0,8 proc. do 1,2 mld zł i 13,2 mln zł straty netto.

Na koniec marca br. firma miała 130,9 mln zł wolnych środków pieniężnych, w tym 47,3 mln zł w gotówce i jej ekwiwalentach oraz 83,6 mln zł zainwestowane w krótkoterminowe papiery wartościowe. Jej spółka zależna AMS miała 21,6 mln zł zablokowane jako zabezpieczenie gwarancji bankowych na realizację, budowę i modernizację wiat przystankowych w Warszawie.

Zadłużenie kredytowe Agory na koniec minionego kwartału wynosiło 107,1 mln zł, z czego 73,5 mln zł przypada na sieć Helios (to kredyty bankowe i zobowiązania z tytułu leasingu finansowego).

Zarząd firmy dwa tygodnie temu zarekomendował walnemu zgromadzeniu akcjonariuszy, żeby w br. nie wypłacać dywidendy, za to przeznaczyć do 23,83 mln zł na skup własnych akcji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PAP pozywa Agorę za bezprawne wykorzystywanie jej treści

32 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
on
bo bo bo bo ja nie mam pi pi piniedzy. Nie nie chcecie po po polaczki kupowac mojej ga ga gazety. 20 artykułów o kaczynskim, macierewiczu i dudzie na DOBE! ambitne pismo!
odpowiedź
User
ja
Jak mnie tkniecie poskarze sie UNII ! tusku ratuuuj!
odpowiedź
User
gratki
Za komuny było LEPIEJ!. Mozna było krasc dowoli. A teraz troche pokradłem i juz sie czepiaja!? Co za rzady mamy! typowe panstwo policyjne!
odpowiedź