SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Papaya Films zamyka portal Papaya.Rocks

Zarząd domu produkcyjnego Papaya Films podjął decyzję o zamknięciu serwisu Papaya.Rocks. Funkcjonował on około 5 lat.

Article

Kierownictwo PApaya Films podjęło decyzję o zamknięciu, z końcem czerwca, projektu Papaya Rocks.

"Z uwagi na obiektywną sytuację na rynku mediów, który podlega recesji oraz fundamentalną zmianę w sposobie odbioru treści przez młode pokolenie, koncepcja ta wymaga redefinicji. Wydawcy w Polsce i na świecie przechodzą obecnie zmiany. Ich efektem są fuzje, konsolidacje, redukcje portfolio serwisów i tytułów. Koncepcje, jak Papaya.Rocks, którą tworzyliśmy od 5 lat, mają taką właśnie żywotność. Przez kilka lat dojrzewają, krzepną a następnie wymagają gruntownej rewitalizacji. Jako Papaya Films zawsze postrzegaliśmy naszą rolę na rynku nie tylko przez pryzmat kreatywnego i jakościowego studia filmowego. Oferowaliśmy także szereg innowacyjnych inicjatyw pozaprodukcyjnych i to się nie zmieni. Będziemy kontynuować pracę, aby zaproponować naszym partnerom świeże rozwiązania - wyjaśnił zarząd Papaya Films w nadesłanym do redakcji oświadczeniu.

Zespół serwisu (Jonasz Tołopiło, Zdzisław Furgał, Stanisław Bryś i Klementyna Szczuka) pożegnał się z użytkownikami i czytelnikami specjalnym komunikatem na stronie internetowej.

"Dziękujemy! Zarówno naszym autorom i autorkom (cyklicznie lub sporadycznie pisało dla nas niemal 90 osób), a także wszystkim, którzy z nami współpracowali, tworząc ilustracje, animacje, tłumacząc artykuły na anglojęzyczną wersję naszej strony i służąc nam ekspercką poradą, po którą często sięgaliśmy, pisząc teksty. Dziękujemy dystrybutorom filmowym, z którymi wspólnie wprowadzaliśmy filmy do kin, instytucjom kultury i edukacji, festiwalom filmowym, teatrom, wydawnictwom, wytwórniom płytowym i agencjom koncertowym. Przede wszystkim zaś dziękujemy naszym wiernym i zaangażowanym czytelnikom" - napisano.

Serwis Papaya.Rocks uruchomiono w październiku 2018 roku. Od tego czasu opublikowano w nim ok. 7,5 tysiąca artykułów: newsów, felietonów, zestawień, opinii, sylwetek i wywiadów.

Dołącz do dyskusji: Papaya Films zamyka portal Papaya.Rocks

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Reżysero
Płakał nie będę.
odpowiedź