SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

'Parkiet' podniósł cenę z powodu kosztów i kradzieży tekstów

Dziennik "Gazeta Giełdy Parkiet" (Presspublica) od wczoraj kosztuje 4,50 zł, czyli o 1 zł więcej niż wcześniej. Wydawca podwyżkę argumentuje rosnącymi kosztami oraz zjawiskiem bezprawnego wykorzystywanie materiałów "Parkietu" w monitoringu prasy i w internecie.

'Parkiet' podniósł cenę z powodu kosztów i kradzieży tekstów

- Staraliśmy się za wszelką cenę tego uniknąć, ale w ostatnich miesiącach wzrost kosztów działalności (papier, druk itd.) jest tak duży, m.in. z powodu osłabienia złotego, że nie możemy dłużej odwlekać tej decyzji - czytamy w oświadczeniu redakcji "Parkietu", które zostało wydrukowane na pierwszej stronie wtorkowego wydania gazety.

W tekście redakcja zwraca też uwagę, że "jest systematycznie okradana". - Spółki giełdowe, w tym nawet duże i bogate, a także poważne instytucje finansowe i urzędy państwowe korzystają z tzw. monitoringu prasy, czyli otrzymują artykuły z "Parkietu" i innych gazet od firm, które w znakomitej większości przypadków wykorzystują je bez naszej zgody, a więc bezprawnie. (...) Do tego można tylko dodać, że podobnie, wbrew naszej woli, artykuły z "Parkietu" są zawłaszczane i kopiowane przez liczne portale internetowe, które nie chcą i nie potrafią same zdobywać oraz przetwarzać informacji - głosi komunikat.

Jak już informowaliśmy, jednym z działań oszczędnościowych będzie uruchomienie na początku lipca wspólnego newsroomu "Parkietu" oraz działu Ekonomia i Rynek także wydawanego przez Presspublikę dziennika "Rzeczpospolita". Jego szefem zostanie Krzysztof Jedlak, redaktor naczelny "Parkietu". Treści przygotowywane przez dziennikarzy pracujących w newsroomie mają być profilowane zależnie od tytułu.

Średnia sprzedaż ogółem "Gazety Giełdy Parkiet" w kwietniu br. wyniosła 8 829 egz. (dane ZKDP).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Parkiet' podniósł cenę z powodu kosztów i kradzieży tekstów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl