SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Partia Razem przeprasza producenta Cisowianki za bezpodstawne wzywanie do bojkotu

We wtorek po południu na profilu facebookowym Partii Razem pojawiły się przeprosiny dla spółki Nałęczów Zdrój, producenta wody mineralnej Cisowianka. To realizacja wyroku sądowego za naruszenie dóbr osobistych, jaki firma wytoczyła partii.

Article

Sprawa zaczęła się w czerwcu 2017 roku. Wtedy to Partia Razem zaapelowała na Facebooku, by bojkotować wodę marki Cisowianka, ponieważ wiceprezes Nałęczów Zdrój, Paweł Witaszek, jest również prezesem Fundacji Witaszków, która wspiera finansowo działalność znanej antyaborcyjnej organizacji.

Partia Razem udostępniała na Facebooku wpis ze strony „Szantaż z dala od szpitala”, gdzie napisano: „Popierasz prawa kobiet? Nie kupuj Cisowianki!”. Partia Razem, udostępniając post, zachęcała: "Na stronie Szantaż z dala od szpitala znajdziecie garść informacji na temat finansowania antyaborcyjnych organizacji lobby. Jednym z hojniejszych darczyńców okazał się wiceprezes zarządu spółki Nałęczów Zdrój, producenta Cisowianki. Warto poinformować znajomych oraz pamiętać, gdy następnym razem będziecie kupować wodę!”

Partia Razem przeprasza Nałęczów Zdrój

W wtorkowe popołudnie na profilu Partii Razem pojawił się wpis z przeprosinami dla firmy za to, że "bez jakiegokolwiek uzasadnienia wzywała do bojkotu oferowanych przez nią produktów, bezpodstawnie sugerując, że spółka Nałęczów Zdrój sp. z o. o. naruszała lub sprzeciwiała się prawom kobiet".

- Partia Razem wyraża ubolewanie, że nie dochowała należytej staranności i nie podjęła próby ustalenia, czy Nałęczów Zdrój sp. z o. o. podejmowała jakiekolwiek działania kierując się względami ideologicznymi i tym samym czy istniała podstawa do bojkotu jej produktów - czytamy  w oświadczeniu, opublikowanym w wyniku przegranego procesu sądowego. Przeprosiny opublikowano także na stronie internetowej partii.

Partia Razem ma na Facebooku ponad 130 tys. polubień.

Dołącz do dyskusji: Partia Razem przeprasza producenta Cisowianki za bezpodstawne wzywanie do bojkotu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl