SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Partnerstwo Deutsche Post World Net i UNICEF

Deutsche Post World Net i UNICEF podpisały porozumienie o globalnym partnerstwie pod hasłem 'Niesiemy pomoc.'

Celem inicjatywy jest obniżenie umieralności dzieci na świecie.

Jesteśmy przekonani, że wiedza i doświadczenie naszej Grupy z zakresu logistyki może znacząco przyczynić się do polepszenia życia dzieci w zagrożonych rejonach świata. Partnerstwo z UNICEF stanowi platformę, dzięki której jeszcze skuteczniej przyczynimy się do realizacji tego celu. – powiedział dr Klaus Zumwinkel, Prezes Zarządu Deutsche Post World Net.

Każdego dnia na całym świecie 30 000 dzieci poniżej piątego roku życia umiera z powodu chorób, które można leczyć lub którym można zapobiegać. - powiedziała Eva Luise Köhler z UNICEF. Podpisując Cele Milenijne wytyczone przez Organizację Narodów Zjednoczonych, społeczności międzynarodowe zobowiązały się do podejmowania działań w celu zmniejszenia umieralności dzieci o 2/3 do roku 2015. Cieszę się, że Deutsche Post World Net pomaga UNICEF zrealizować ten cel. – dodała Eva Luise Köhler.

Razem z UNICEF, Deutsche Post World Net skupi się na polepszaniu opieki medycznej w regionach, w których śmiertelność dzieci jest wysoka. Aby osiągnąć ten cel, Grupa będzie współpracować z UNICEF świadcząc swoje podstawowe usługi, a także zapewniając wsparcie finansowe, np. w zakresie projektów zwalczania malarii. DPWN przeanalizuje także procesy logistyczne wykorzystywane przez UNICEF i ulepszy te spośród nich, które będą tego wymagać, np. magazynowanie i dystrybucję szczepionek wrażliwych na temperaturę. W realizację projektu zaangażowanych będzie również 500 000 pracowników Grupy, którzy przekazywać będą indywidualne darowizny lub działać na zasadach wolontariatu w wybranych projektach UNICEF.

Początkowo inicjatywa DPWN i UNICEF skoncentruje się na projekcie w Kenii, gdzie w ciągu ostatnich lat odnotowano znaczny wzrost umieralności dzieci. DHL będzie wspierał UNICEF w realizacji jednej z największych regionalnych kampanii zdrowotnych, której celem jest walką z odrą, malarią i innymi chorobami zakaźnymi, dostarczając 3,5 miliona moskitier dla dzieci narażonych na zarażenie malarią. Podejmowanych będzie również wiele innych działań, m.in. w rejonie Kwale w północnej Kenii, gdzie umieralność dzieci jest szczególnie wysoka, Grupa pomoże usprawnić opiekę medyczną oraz dostarczy rodzinom podstawowe informacje na temat ochrony zdrowia.

Współpraca z UNICEF jest kolejnym etapem długoterminowego, strategicznego partnerstwa Deutsche Post World Net z Organizacją Narodów Zjednoczonych, zawartego w grudniu 2005 i dotyczącego działań na obszarach zagrożonych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Partnerstwo Deutsche Post World Net i UNICEF

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl